Nowy numer 43/2020 Archiwum

Nagrody, odznaczenia, gratulacje

Aktywna bibliotekarka, hojny sponsor i dyrektor biblioteki wyróżnieni za zasługi dla czytelnictwa.

Spotkanie, w którym uczestniczyli reprezentanci bibliotek miejsko-gminnych i gminnych powiatu radomskiego, rozpoczęła gospodyni miejsca Anna Skubisz-Szymanowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

- Pełnimy funkcję biblioteki powiatowej i z tej roli staramy się wywiązywać najlepiej, jak potrafimy. To, co się dzieje w bibliotekach samorządowych na terenie powiatu, jest dla nas ważne i nam bliskie. Na bieżąco staramy się mieć na ten temat aktualne informacje. Ważnym wydarzeniem ubiegłego roku było otwarcie w grudniu Gminnej Biblioteki Publicznej w Jedlińsku w nowym lokalu. Dla biblioteki radomskiej także ubiegły rok przebiegał pod znakiem reorganizacji sieci bibliotecznej. Filia nr 14 i nr 1 działające na osiedlu Ustronie niedługo będą funkcjonowały w nowym lokalu przy ul. Osiedlowej 9 - mówiła dyrektor.

Z życzeniami i podziękowaniem za dotychczasową pracę do bibliotekarzy zwrócił się także wiceprezydent Radomia Karol Semik, wieloletni nauczyciel i dyrektor szkoły. - Jest takim naturalnym skojarzeniem, że praca nauczyciela i bibliotekarza to jest służba, ale i pewna misja. Za tę pracę i realizowanie tej misji serdecznie państwu dziękuję - powiedział wiceprezydent.

Centralnym punktem uroczystości było ogłoszenie nazwiska zdobywcy tytułu „Bibliotekarz Roku 2015”. Otrzymuje go osoba, która szczególnie wyróżniła się w pracy zawodowej w MBP w Radomiu w minionym roku. Ten zaszczyt przypadł Marioli Turek.

M. Turek to długoletnia pracownica i kierownik Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu. Z zaangażowaniem włącza się w różne działania społeczne i udziela się podczas imprez promujących czytelnictwo. Nieustannie podnosi kwalifikacje zawodowe. Pracuje nad doskonaleniem katalogów bibliotecznych, wdraża nowe technologie, o których informuje na łamach „Bibliotekarza Radomskiego”. Nagrodę laureatce wręczył Czesław Kruk inicjator, pomysłodawca i sponsor nagrody finansowej.

Prezydent Radomia uhonorował Czesława Kruka Medalem Herbowym Miasta Radomia   Prezydent Radomia uhonorował Czesława Kruka Medalem Herbowym Miasta Radomia
Krystyna Piotrowska /Foto Gość
Pan Czesław bezinteresownie pomaga bibliotece, od ponad 10 lat finansując działalność kulturalną wśród dzieci. Pomógł m.in. w zakupie serwera dla Radomskiej Biblioteki Cyfrowej i wspiera jej inną działalność. - Od lat jest miłośnikiem naszego wydawnictwa, „Miesięcznika Prowincjonalnego”, i hojnie wspiera jego wydawanie - powiedziała dyrektor A. Skubisz-Szymanowska.

Dyrektor wystąpiła do prezydenta Radomia o uhonorowanie pana Czesława, który przez te lata przekazał do biblioteki 100 tys. zł.

Prezydent przyznał Cz. Krukowi Medal Herbowy Prezydenta Miasta Radomia, który wręczył mu wiceprezydent K. Semik.

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu wystąpiła także do starosty radomskiego o uhonorowanie osoby, która w ubiegłym roku wyróżniła się w pracy na rzecz biblioteki i swojego lokalnego środowiska. Takie wyróżnienie otrzymała Bożena Starzyńska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jedlińsku.

Uroczystość z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek 2016 miała miejsce w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Józefa A. i Andrzeja S. Załuskich przy ul. Piłsudskiego 12 w Radomiu.

Bożena Starzyńska otrzymała wyróżnienie od starosty radomskiego. Wręczył je Leszek Margas, wicestarosta   Bożena Starzyńska otrzymała wyróżnienie od starosty radomskiego. Wręczył je Leszek Margas, wicestarosta
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama