Nowy numer 3/2021 Archiwum

Będą w kościołach i na ulicach

IV Tydzień Ewangelizacyjny rozpocznie się w radomskiej katedrze czuwaniem w wigilię Zesłania Ducha Świętego - w najbliższą sobotę o 20.30.

- W centrum sobotniego spotkania w radomskiej katedrze, zatytułowanego "U Źródła królewskiej mocy", jest odkrywanie mocy sakramentu chrztu świętego. Gość specjalny Witek Wilk, znany polski ewangelizator, poprowadzi nas do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i przyjęcia na nowo mocy Ducha Świętego do codziennego życia, a przede wszystkim do świadectwa życiem. Ten akcent będzie przewijał się w całym tygodniu - mówi ks. Sławomir Płusa, duszpasterz grup nowej ewangelizacji.

W niedzielę Zesłania Ducha Świętego pojawi się też tematyka rodzinna w ramach Marszu dla Życia i Rodziny. Jej podsumowaniem będzie koncert ewangelizacyjny zespołu ZaNim Uwielbienie.

W ramach tegorocznego tygodnia pojawią się goście spoza diecezji i z zagranicy, jak np. Franciszek Kucharczak, felietonista "Gościa Niedzielnego", oraz pisarz, biblista i charyzmatyczny mówca o. Jose Maniparambil.

Od piątku do niedzieli w "Kazimierzówce" (ul. Główna 16) Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Dobrego Łotra poprowadzi kurs ewangelizacyjny "Nowe Życie". Szczegóły na: www.dobrylotr.pl.

- Przeżywany co roku Tydzień Ewangelizacyjny służy odnowieniu osobistej więzi z Jezusem w sercach ochrzczonych, wierzących i niewierzących. Jest odpowiedzią na dar wiary i zachętą do obudzenia mocy chrześcijańskiego świadectwa. Dlatego też spotkania odbywają się nie tylko w kościołach, ale również i na ulicach, co jest realizacją postulatu papieża Franciszka, by wyjść z Dobrą Nowiną poza świątynie. Serdecznie zapraszam w imieniu wspólnot, ruchów i stowarzyszeń organizujących ten tydzień - mówi ks. Płusa.

Program:

Sobota 14 maja

20.30 - katedra ONMP - wigilia Zesłania Ducha Świętego - czuwanie, gość specjalny - Witek Wilk (Otwock)

ok. 22.30 - Msza św., bp Henryk Tomasik

Niedziela 15 maja

15.00 - kościół farny - Msza św., Marsz dla Życia i Rodziny

18.30 - scena przed Urzędem Miasta (ul. Żeromskiego) - koncert ewangelizacyjny - Witek Wilk z zespołem ZaNim Uwielbienie

Poniedziałek 16 maja

19.00 - kościół MB Królowej Świata (ul. Grzybowska) - Msza św. z modlitwą o uzdrowienie - wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Effatha"

Wtorek 17 maja

18.00 - kościół św. Urszuli (ul. Szczecińska 83) - modlitwa uwielbienia i adoracja - gość specjalny: ks. Jarosław Bonarski (Warszawa)

18.00 - katedra ONMP - Msza św. i modlitwa uwielbienia, ewangelizacja uliczna – SNE św. Dobrego Łotra

Środa 18 maja

19.00 - kościół św. Jadwigi (os. Akademickie) - Msza św. i modlitwa uwielbienia - Wspólnota Modlitwy i Ewangelizacji Duszpasterstwa Akademickiego

Czwartek 19 maja

18.30 - kino "Helios" - film "Bóg nie umarł 2". Koordynacja Rycerze Kolumba. Gość specjalny - Franciszek Kucharczak, dziennikarz "Gościa Niedzielnego".

Piątek 20 maja

17.30 - parafia św. Kazimierza, "Kazimierzówka" (ul. Główna 16) - Laboratorium wiary "Nowe Życie" - SNE św. Dobrego Łotra

18.00 - parafia św. Kazimierza - Msza św. z homilią ewangelizacyjną - gość specjalny - o. Jose Maniparambil (Indie)

Sobota 21 maja

10.00 - Diecezjalny Dzień Skupienia Ruchu Rodzin Nazaretańskich, Starachowice, par. NSJ

18.00 - katedra ONMP - "Syjon Młodych" - Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego "Galilea"

19.30 - kościół św. Stefana (Idalin) - Msza św. z modlitwą o uzdrowienie - Przymierze Rodzin "Mamre"

Niedziela 22 maja

20.00 - katedra ONMP – Msza św., przewodniczenie i homilia - bp Piotr Turzyński

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama