Nowy numer 43/2020 Archiwum

Profesjonalni amatorzy

Ten obraz może zmienić życie młodych ludzi na lepsze. Z pewnością też da dużo do myślenia.

Na pokaz premierowy filmu „Zanim zrozumiesz” zaprasza wójt gminy Wierzbica Zdzisław Dulias. Premiera już 16 maja o 17.45 w kinie Helios w Radomiu.

Zwiastun filmu na: https://www.youtube.com/watch?v=aowg6vhrq5c.

Pomysł na ten film zrodził się w środowisku nauczycieli w gimnazjum w Wierzbicy.

- Na kanwie takich bardzo amatorskich filmików oazowych stwierdziliśmy razem zAnną Różycką, żeby się wziąć za większa produkcję. Środowisko lokalne, jakim jest gmina i PG odpowiedziało na tę naszą inicjatywę bardzo pozytywnie. Dzięki temu mogliśmy nasz pomysł zrealizować w ramach projektu profilaktyczno-edukacyjnego - mówi ks. Krzysztof Bochniak.

Ksiądz razem z panią Różycką, która jest reżyserem filmu, są autorami scenariusza.

A ten jest z życia wzięty. Opowiada o utalentowanym chłopaku, wciągniętym w różne uzależnienia i tarapaty.

Pani Anna w szkole prowadzi zajęcia teatralne, więc nie było specjalnie trudno znaleźć odtwórców głównych ról. Aktorzy to uczniowie PG w Wierzbicy i absolwenci tej szkoły.

- Dla całego środowiska lokalnego i radomskiego to też jest nowość, bo żaden samorząd i żadne środowisko nie wyprodukowało takiego filmu swoim własnym sumptem, ze swoimi aktorami i własnym scenariuszem - zaznacza ks. Krzysztof.

- Dostałem telefon od pani Ani czy zagram. Aktorstwo to moja pasja. Zgodziłem się. Jestem studentem psychologii. Granie daje mi ogromną satysfakcję, zawsze jest to jakieś nowe doświadczenie, które daje mi kolejny poziom w tym co robię. W tym się odnajduję – opowiada Łukasz Dulęba, filmowy „Seba”.

Weronika Kwiecień, filmowa „Paula”, to tegoroczna maturzystka, zagrała postać negatywną. - Taki film jest potrzebny, bo to bardzo ciekawa rzecz dla młodych odbiorców. W filmie poruszone są problemy bardzo aktualne wśród młodych ludzi - opowiada. Weronika marzy o aktorstwie.

Dla równowagi Klaudia Orzechowska, filmowa „Julia”, wcieliła się w postać pozytywną. Jak mówi, utożsamia się z tą postacią, gdyż ona ma ona taki sam plan na życie jak ona. - Ja też chcę zostać aktorką, tak jak Weronika i Łukasz. Wszyscy chcemy składać papiery do szkół wyższych aktorskich - dodaje. Klaudia również jest tegoroczna maturzystką.

- Producentem filmu jest Gmina Wierzbica, a producentem wykonawczym jest firma IMAGON FILMS. Mieliśmy operatora i profesjonalną ekipę, która pomagała nam w realizacji tego obrazu. Każdy dzień planu filmowego był przyjemnością. Jako katecheta i nauczyciel gimnazjum zachęcam do obejrzenia filmu, bo jest on z życia wzięty. Skierowany do młodzieży i do ich rodziców, bo to oni trzymają nad nimi pieczę - podsumowuje ks. Bochniak.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama