Nowy numer 28/2018 Archiwum

Pierwsza Droga Światła

W wigilię Zesłania Ducha Świętego w parafii pw. św. Doroty w Petrykozach (dekanat opoczyński) odbyło się czuwanie modlitewne. Zorganizowali je członkowie Domowego Kościoła z rejonu Opoczno.

Na czuwanie przybyli księża, siostry zakonne, rodziny Domowego Kościoła rejonu Opoczno z kilku dekanatów, młodzież oazowa, rycerze Kolumba, wierni spoza parafii i parafianie. Zgromadzonych przywitał gospodarz miejsca proboszcz ks. Waldemar Gula.

Liturgię darów Ducha Świętego poprowadził moderator Ruchu Światło-Życie rejonu Opoczno ks. Łukasz Białas.

- Po raz pierwszy w parafii Petrykozy odbyła się Droga Światła inspirowana niedawno publikowanym w "Gościu Niedzielnym" tekstem ks. Tomasza Jaklewicza oraz wykorzystująca znajdujące się tam rozważania. Przewodniczył jej ks. Paweł Kaszuba. Droga Światła zakończyła się poprowadzonym uroczyście przez proboszcza odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych w 1050. rocznicę chrztu Polski - opowiada Paweł Kowalczyk z Domowego Kościoła.

Centralną częścią czuwania była Msza św., podczas której homilię wygłosił ks. Przemysław Wójcik. - Po zakończeniu Eucharystii ks. Piotr Skowroński poprowadził modlitwy o wylanie darów Ducha Świętego, po których każdy z obecnych został indywidualnie pobłogosławiony przez nałożenie rąk przez kapłanów. Podczas wszystkich części naszego czuwania piękną muzyką i śpiewem asystował młodzieżowy zespół Filios Dei. Muzycy stworzyli odpowiedni klimat do modlitwy, uświetniając charakter czuwania - mówi P. Kowalczyk z Domowego Kościoła.

  Liturgię darów Ducha Świętego poprowadził ks. Łukasz Białas
Archiwum parafii

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma