Nowy numer 43/2020 Archiwum

Tylko dla mężczyzn

"Rodzina Szkołą Miłosierdzia" - to hasło X Jubileuszowej Nocnej Pielgrzymki Mężczyzn do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Dzisiaj rozpoczęły się zapisy.

- Jak co roku, pod osłoną nocy, wyruszymy na pątniczy szlak, by po przejściu 25 km pokłonić się naszej Matce. Poprzez modlitwę, wspólny śpiew, medytację w ciszy oraz rozważania przygotowane przez ojców duchownych, będziemy wzmacniać swoją wiarę, dając świadectwo naszej przynależności do Kościoła katolickiego. Chcemy rozważać na podstawie Ewangelii, tekstów św. Jana Pawła II oraz katolickiej nauki społecznej, jak wspierać chrześcijańską rodzinę, oraz jak umacniać przyjazne relacje między rodzicami i dziećmi - mówi ks. Wiesław Lenartowicz, proboszcz parafii MB Częstochowskiej, kapelan stanowy ds. programowych Rycerzy Kolumba.

Pątnicy wyruszą z parafii MB Częstochowskiej w Radomiu (ul. Warneńska 10, os. Kaptur) 21 maja o 21.00. Pielgrzymkę organizują Rycerze Kolumba.

Pielgrzymka zakończy się Mszą św. o 6.00 w błotnickim sanktuarium, skąd bezpłatne autobusy odwiozą pątników do Radomia.

Rycerze Kolumba zapewniają wszystkim pątnikom: jeden gorący posiłek, kawę i herbatę na wszystkich postojach, ubezpieczenie NNW, bezpłatny transport z Błotnicy do Radomia.

- Do udziału w pielgrzymce zapraszamy wszystkich chłopców i mężczyzn, którzy podołają trudom nocnej wędrówki - zaprasza ks. Lenartowicz.

Zapisy i dodatkowe informacje na: www.rycerzekolumba.radom.pl.
Informacje również na facebooku: https://www.facebook.com/events/267873680220424/.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama