Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Akrobaci, iluzjoniści, połykacze ognia

V Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji właśnie trwa w Radomiu, na deptaku w okolicach Placu Konstytucji 3 Maja i fontann.

Festiwal po raz pierwszy ma charakter międzynarodowy.

Ta plenerowa impreza już pierwszego dnia przyciągnęła wielu mieszkańców miasta.

Nic dziwnego, bo to co proponują artyści jest przeznaczona dla widzów z każdego pokolenia. Artyści zapraszają też chętnych do wspólnej zabawy.

Obok iluzjonistów, szczudlarzy, żonglerów, akrobatów, połykaczy ognia i mieczy, tancerzy i muzyków jest na przykład miejsce gdzie powstają najpiękniejsze i być może największe bańki mydlane na świecie. Swoich sił przy ich „produkcji” mogą spróbować dzieci, ale chętnych do zabawy dorosłych też można zobaczyć. Kolejne miejsca oblegane przez dzieci, to te, gdzie można zdobyć efektownie modelowane balony.

Między widzami przechadzają się szczudlarze i wszędzie pachnie cukrową watą. No i jest też kataryniarz z zieloną papugą.

Swoje niezwykłe umiejętności przez dwa dni trwania festiwalu zaprezentuje około 60 artystów z Polski, USA, Niemiec, Szkocji i Australii.

Uliczne pokazy dziś zakończą się o 21.00. Jutro - 22 maja - kolejny dzień festiwalu. Pokazy rozpoczną się o 17.00, a o 21.00 festiwal zakończy parada i fireshow w Rynku. After party „Piata Klepka”, to zapewne niespodzianka, która czeka w niedzielę na widzów w Rynku. Wydarzenie to ma zakończyć się o 23.00.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma