Nowy numer 49/2020 Archiwum

Bernardyni proszą o głosy

Ojcowie bernardyni zachęcają do głosowania w budżecie obywatelskim na projekt oświetlenia ich kościoła i klasztoru przy ul. Żeromskiego 6/8 w Radomiu.

- Zachęcam do udziału w budżecie obywatelskim i zagłosowanie na bardzo potrzebny projekt, który zakłada montaż kilku punktów świetlnych uwidaczniających piękno kościoła i klasztoru ojców bernardynów, zabytkowego obiektu gotyckiego z XV wieku. Kościół i klasztor jest pomnikiem kultury i dziedzictwa narodowego oraz jest ściśle związany z historią Radomia. Uczyńmy wszystko, aby ten zabytkowy obiekt można było podziwiać po zmroku. Liczę na wasze głosy i realizację potrzebnego projektu - mówi gwardianin o. Stanisław Górka.

Projekt ojców bernardynów znalazł się w Obszarze I pozycja numer 3. Głosowanie na projekty trwa do 3 czerwca. Głos można oddać w stałych punktach: Referat Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta (ul. Żeromskiego 53, pokój 104, 8.00-15.00), Biuro Obsługi Mieszkańca w UM (ul. Kilińskiego 30, pokój 19, 8.00-15.00), Biuro Rady Miejskiej (ul. Moniuszki 9, 8.00-15.00), Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. Struga 1, 7.30-19.00) oraz podczas imprez miejskich. Głos można też oddać przez internet na stronie: www.konsultacje.radom.pl.

Zespół klasztorny bernardynów w Radomiu jest jednym z najlepiej zachowanych kompleksów klasztornych w Polsce. Mnisi przybyli do miasta w 1468 r., aby podjąć się budowy kościoła i klasztoru z fundacji króla Kazimierza Jagiellończyka. Budowę ukończono około 1516 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama