Nowy numer 3/2021 Archiwum

Polska broń dla Wojska Polskiego

Umowa na dostawę karabinków beryl z Fabryki Broni w Radomiu podpisana.

Edward Migal, prezes Zarządu Fabryki Broni, i płk Marek Chojnacki, zwierzchnik Szefostwa Uzbrojenia Inspektoratu Uzbrojenia, podpisali umowę na dostawę 17 621 sztuk 5,56-milimetrowych karabinków szturmowych wz. 96 beryl oraz 8400 sztuk 5,56-milimetrowych karabinków wz. 96 miniberyl dla polskich żołnierzy - informuje Hanna Węglewska, rzecznik prasowy i dyrektor Biura PR Polska Grupa Zbrojeniowa.

Umowa z inspektoratem jest największym kontraktem fabryki od 2000 roku, a jego łączna wartość opiewa na kwotę 156.135.750 zł brutto. Jest to kolejna, w niedługim odstępie czasu, umowa, która wyposaża polskich żołnierzy w polską broń.

- Niezmiernie cieszy fakt, że po raz kolejny polskie wojsko obdarzyło nas swoim zaufaniem. Umowa niesie za sobą wiele korzyści. Żołnierze dostają nowoczesny, niezawodny i, co ważne, w 100 proc. polski sprzęt, a my - Fabryka Broni - dzięki tej współpracy zdobywamy pieniądze umożliwiające nam dalszy rozwój. Rozważając kontrakt pod kątem jego wartości, jest to największa umowa fabryki od 2000 roku. Należy jednak pamiętać, że jest to współpraca wieloletnia i liczby karabinków w poszczególnych latach kształtują się na poziomie zbliżonym do roku ubiegłego czy lat wcześniejszych - podkreśla prezes Migal. - Czeka nas niemało pracy, ale jesteśmy dumni, że nasze wyroby stale, niezawodnie służyć będą obronności obywateli - dodaje.

5,56-milimetrowy karabinek szturmowy wz. 96 beryl i subkarabinek miniberyl to broń automatyczna przeznaczona dla pododdziałów piechoty, wojsk desantowych oraz innych rodzajów sił zbrojnych. Charakteryzują je celność, niezawodność, trwałość i odporność na wpływ niekorzystnych warunków środowiska. Dzięki kompaktowym rozmiarom, miniberyl jest łatwy do przenoszenia i do walki w pomieszczeniach zamkniętych. Fabryka Broni „Łucznik” Radom jest jedynym producentem tej broni. Jest to przykład polskiej konstrukcji strzeleckiej o wysokich walorach użytkowych. Karabinek beryl jest bronią trwałą, sprawdzoną w trudnych warunkach na realnym polu walki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama