Nowy numer 44/2020 Archiwum

Mamy 707 metrów złotówek

Dzięki darczyńcom i wolontariuszom do potrzebujących trafi 31 tys. 102 zł. Zebraliśmy 707 metrów monet jednozłotowych.

Caritas Diecezji Radomskiej od marca wraz z innymi diecezjalnymi Caritas próbowała pobić Rekord Guinnessa w ramach kampanii "Kilometry Caritas". Chodziło o zebranie ponad 3 mln. złotówek i ułożenie ciągu o długości ponad 75 km.

Kampania zakończyła się 29 maja. W diecezji radomskiej dzięki darczyńcom i wolontariuszom udało się zebrać 707 metrów jednozłotowych monet, co daje 31 tys. 102 zł.

- Te pieniądze trafią do podopiecznych Caritas Diecezji Radomskiej, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Zebrane środki zostaną przeznaczone na paczki żywnościowe, wyprawki szkolne, zakup sprzętu rehabilitacyjnego, leków, czy wsparcie naszych placówek - mówi ks. Damian Drabikowski, wicedyrektor Caritas.

W kampanię włączyły się 22 Szkolne Koła Caritas, kilka Parafialnych Zespołów Caritas, i firmy. Złotówki zbierane były w różnych miejscach, m.in. w galeriach, szkołach, przy parafiach, czy podczas imprez miejskich.

- Według wstępnego podsumowania nie udało nam się pobić Rekordu Guinnessa. Nasza diecezja pierwszy raz uczestniczyła w kampanii. Myślę, że uzyskaliśmy bardzo dobry wynik. Dziękujemy firmom, które włączyły się w akcję, a także osobom indywidualnym, które tak bardzo nas wspierały. Próba pobicia Rekordu Guinnessa to nie tylko zabawa, ale uświadomienie sobie, że również bawiąc się możemy pomagać Największe podziękowania należą się jednak wolontariuszom ze Szkolnych Kół Caritas i ich opiekunom, bez których ta akcja nie mogłaby się odbyć - mówi Iwona Stępniewska, koordynator kampanii.

Największą kwotę zebrali wolontariusze z ZSO w Jedlni Letnisku. Bardzo dobre wyniki mieli też uczniowie z PSP nr 5 w Radomiu oraz ze szkół w Młodocinie i Gąsawach Rządowych.

Diecezjalna Caritas zebrała ponad 30 tys.monet jednozłotowych   Diecezjalna Caritas zebrała ponad 30 tys.monet jednozłotowych
Marta Deka /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama