Nowy numer 29/2019 Archiwum

Dzień otwarty, seminarium zaprasza

Z okazji 25. rocznicy wizyty papieża Jana Pawła II w Radomiu Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu zaprasza do zwiedzania pokoju papieskiego. Seminarium zaprasza także na wieczorny Apel Jasnogórski.

Zarówno seminarium, jak i pokój papieski można zwiedzać w sobotę 4 czerwca, od 9.00 do 13.00.

Ćwierć wieku temu papież Jan Paweł II celebrował Mszę św. na radomskim lotnisku na Sadkowie. Stamtąd przejechał do nowo budowanego kompleksu Wyższego Seminarium Duchownego. Papież poświęcił budynek. Tam odbył się obiad, a po nim program papieskiej wizyty przewidywał krótki odpoczynek. Jan Paweł II miał do dyspozycji jedno z seminaryjnych mieszkań w sąsiedztwie dużej kaplicy. W nim zebrano potem różne pamiątki z tej wizyty, jak szaty i naczynia liturgiczne, karty wstępu na lotnisko, zastawę stołową, pamiątkowe medale, fotel z Eucharystii na lotnisku. Z czasem przybyły papieska sutanna i buty.

- Dla nas jest to miejsce wyjątkowe. Każdego roku wyznaczany jest alumn, który opiekuje się pokojem papieskim. Te pomieszczenia pokazujemy naszym gościom, odwiedzają je grupy przyjeżdżające do seminarium, a nawet bywają tu organizowane katechezy poświęcone pontyfikatowi papieża Polaka - wylicza rektor ks. prał. Jarosław Wojtkun, który zaprasza także na Apel Jasnogórski. Odbędzie się on w sobotę 4 czerwca o 21.00 przed pomnikiem św. Jana Pawła II przed seminarium. - Na tę modlitwę niech stawią się członkowie ruchów i stowarzyszeń katolickich naszej diecezji. Dajmy świadectwo naszej wiary! - apeluje rektor.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL