Nowy numer 25/2018 Archiwum

Młodzi, nie dajcie się zniewolić!

Już 27. raz wyruszy 25 czerwca Piesza Pielgrzymka w intencji Trzeźwości z Radomia do Niepokalanowa. Pątnicy będą mieli do pokonania 130 km.

Data wymarszu, czyli 25 czerwca, nie jest przypadkowa. Nawiązuje do radomskich wydarzeń z 1976 r. - Chodzi o symboliczne nawiązanie do zrywu, w którym robotnicy upominali się o godność człowieka i walczyli o prawa swoje i swoich rodzin. My też chcemy upominać się, by rodziny żyły godnie, a będą tak żyły, kiedy będą trzeźwe - wyjaśnia ks. Konrad Wójcik, dyrektor pielgrzymki.

W tym roku pątnicy będą rozważać słowa: "Młodzi, nie dajcie się zniewolić!". - Jest to kolejny etap realizacji hasła: "Rodzina szkołą trzeźwości". W zeszłym roku były dzieci, dwa lata temu - ojcowie, trzy lata temu - matki, w tym roku - młodzież. Chcemy przestrzec młodych, żeby nie zmarnowali czasu młodości, ale dobrze go wykorzystali, by nie popełniali błędów, które potem będą rzutować na całe ich życie - wyjaśnia ks. Wójcik.

Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. w radomskiej katedrze 25 czerwca o 9.00. Eucharystii przewodniczył będzie bp Henryk Tomasik. Pątnicy do Niepokalanowa dotrą 30 czerwca. Będą mieli do pokonania 130 km. W drodze będzie czas na modlitwę, integrację, świadectwa i zabawę. Konferencje będzie głosił ks. Marek Dziewiecki.

Do wspólnego pielgrzymowania organizatorzy zapraszają wszystkich, a szczególnie osoby związane z grupami promującymi trzeźwość czy też te, które zostały dotknięte problemem alkoholizmu w rodzinie i chcą się modlić za swoich bliskich, oraz osoby wychodzące z uzależnień - na pielgrzymce znajdą wsparcie.

Paweł Męcina, kleryk radomskiego seminarium, pierwszy raz w pielgrzymce uczestniczył w ubiegłym roku. - Postanowiłem się w nią zaangażować, ponieważ znam osoby, które mają problem z alkoholem. Chciałem im ofiarować swoją modlitwę, żeby walczyły z tym problemem. Zachęcam wszystkich, którzy chcieliby się pomodlić w tej intencji, by wyruszyli z nami. W pielgrzymce do Niepokalanowa panuje bardzo kameralny, modlitewny i rodzinny klimat. Św. Augustyn powiedział, że gdy Pan Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko jest na właściwym. Więc jeżeli rozpoczniemy wakacje od pielgrzymki, to na pewno będą to bardzo dobre wakacje - mówi.

Zapisy prowadzone są w dniu wyjścia pielgrzymki w pobliżu katedry od 8.00 do 9.00 oraz pocztą elektroniczną: pielgrzymkaradomniepokalanow@gmail.com lub pod nr. tel. 604 214 773. Więcej informacji na Facebooku.

  Pątnicy wyruszą sprzed radomskiej katedry
Marta Deka /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma