Nowy numer 2/2021 Archiwum

Młodzi, nie dajcie się zniewolić!

Już 27. raz wyruszy 25 czerwca Piesza Pielgrzymka w intencji Trzeźwości z Radomia do Niepokalanowa. Pątnicy będą mieli do pokonania 130 km.

Data wymarszu, czyli 25 czerwca, nie jest przypadkowa. Nawiązuje do radomskich wydarzeń z 1976 r. - Chodzi o symboliczne nawiązanie do zrywu, w którym robotnicy upominali się o godność człowieka i walczyli o prawa swoje i swoich rodzin. My też chcemy upominać się, by rodziny żyły godnie, a będą tak żyły, kiedy będą trzeźwe - wyjaśnia ks. Konrad Wójcik, dyrektor pielgrzymki.

W tym roku pątnicy będą rozważać słowa: "Młodzi, nie dajcie się zniewolić!". - Jest to kolejny etap realizacji hasła: "Rodzina szkołą trzeźwości". W zeszłym roku były dzieci, dwa lata temu - ojcowie, trzy lata temu - matki, w tym roku - młodzież. Chcemy przestrzec młodych, żeby nie zmarnowali czasu młodości, ale dobrze go wykorzystali, by nie popełniali błędów, które potem będą rzutować na całe ich życie - wyjaśnia ks. Wójcik.

Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. w radomskiej katedrze 25 czerwca o 9.00. Eucharystii przewodniczył będzie bp Henryk Tomasik. Pątnicy do Niepokalanowa dotrą 30 czerwca. Będą mieli do pokonania 130 km. W drodze będzie czas na modlitwę, integrację, świadectwa i zabawę. Konferencje będzie głosił ks. Marek Dziewiecki.

Do wspólnego pielgrzymowania organizatorzy zapraszają wszystkich, a szczególnie osoby związane z grupami promującymi trzeźwość czy też te, które zostały dotknięte problemem alkoholizmu w rodzinie i chcą się modlić za swoich bliskich, oraz osoby wychodzące z uzależnień - na pielgrzymce znajdą wsparcie.

Paweł Męcina, kleryk radomskiego seminarium, pierwszy raz w pielgrzymce uczestniczył w ubiegłym roku. - Postanowiłem się w nią zaangażować, ponieważ znam osoby, które mają problem z alkoholem. Chciałem im ofiarować swoją modlitwę, żeby walczyły z tym problemem. Zachęcam wszystkich, którzy chcieliby się pomodlić w tej intencji, by wyruszyli z nami. W pielgrzymce do Niepokalanowa panuje bardzo kameralny, modlitewny i rodzinny klimat. Św. Augustyn powiedział, że gdy Pan Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko jest na właściwym. Więc jeżeli rozpoczniemy wakacje od pielgrzymki, to na pewno będą to bardzo dobre wakacje - mówi.

Zapisy prowadzone są w dniu wyjścia pielgrzymki w pobliżu katedry od 8.00 do 9.00 oraz pocztą elektroniczną: pielgrzymkaradomniepokalanow@gmail.com lub pod nr. tel. 604 214 773. Więcej informacji na Facebooku.

Pątnicy wyruszą sprzed radomskiej katedry   Pątnicy wyruszą sprzed radomskiej katedry
Marta Deka /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama