Nowy numer 4/2021 Archiwum

Wymiary służby

Bądźcie sługami Ewangelii, Eucharystii, Kościoła i pokoju, a w istocie sługami Chrystusa.

To życzenia i apel, jakie do 6 nowych diakonów skierował bp Piotr Turzyński, który w radomskiej katedrze przewodniczył Mszy św. połączonej z ceremonią święceń. 
W homilii bp Piotr mówił: – My potrzebujemy widzialnych znaków, by odkryć, czego Pan Bóg oczekuje od nas. On wybiera ludzi i miejsca, by stać się czytelnym dla ludzi.
Nawiązując do odczytanej Ewangelii, w której Pan Jezus mówił do Piotra: „Ty jesteś Piotr, czyli skała i na niej zbuduję mój Kościół”, przypomniał, że Kościół nie jest Jana Pawła II, Franciszka, Polaków czy Włochów.

– To jest Kościół Jezusa Chrystusa i ten Kościół trzeba kochać i mu służyć – podkreślał.
– Wszystko jest łaską. Przyjęte przez nas święcenia odczytujemy jako wielką łaskę Pana Boga, wyraz Jego miłości. Niech nasze życie, wypełnione służbą, będzie wdzięcznością za ten dar – mówił w imieniu nowych diakonów Mateusz Czernik. Dziękował rodzicom za dom rodzinny, który był pierwszym seminarium, rodzeństwu, przyjaciołom i znajomym. – Jesteśmy wdzięczni naszym księżom proboszczom 
i wikariuszom. Podziękowanie naszemu seminarium składamy na ręce rektora ks. Jarosława Wojtkuna. Ks. Grzegorzowi Tęczy, ojcu duchownemu z seminarium, dziękujemy za rekolekcje przed święceniami, a prefektowi ks. Pawłowi Gogaczowi – za opiekę nad naszym rocznikiem. Pragniemy być jak pierwsi diakoni Kościoła, pełni ducha i mądrości, cieszący się dobrą sławą. Naszą posługę zawierzamy Najświętszej Maryi Pannie, Wiernej Służebnicy Pana – zakończył.


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama