Nowy numer 2/2021 Archiwum

Jesteście potrzebni w Krakowie!

- Drodzy bracia szafarze! Potrzeba waszej pomocy w posłudze rozdawania Komunii św. w czasie Światowych Dni Młodzieży - apeluje ks. Tomasz Herc, duszpasterz i opiekun nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

Do tej pory zgłosiło się 13 szafarzy, za co opiekun serdecznie dziękuje. Ks. Herc podaje jednocześnie garść informacji dla tych, którzy się zgłosili i którzy jeszcze się zgłoszą. - Jeśli ktoś dysponuje czasem w ostatnich dniach lipca, zachęcam do zgłoszenia się. Posługa obejmuje udzielanie Komunii św. na Mszy św. 31 lipca w niedzielę. Ze względów organizacyjnych, nie da się jednak dotrzeć do Krakowa w niedzielę rano. Wejście do odpowiedniego sektora możliwe jest tylko w sobotę 30 lipca do godz. 18. Trzeba spędzić na placu noc i niedzielę, dlatego należy się odpowiednio przygotować (karimata, śpiwór) - zaznacza kapłan.

Dojazd własnym samochodem i poruszanie się po Krakowie w zasadzie nie będzie możliwe, dlatego należy zaplanować wyjazd z grupą z parafii lub dekanatu, najlepiej pociągiem lub autokarem.

Nasza diecezja organizuje specjalny pociąg i możliwość noclegu w Krakowie-Pobiedniku pod namiotem, z wyżywieniem. Wyjazd pociągiem 28 lipca o godzinie 19.22 z Radomia, który zatrzyma się w Skarżysku-Kamiennej. Powrót w niedzielę 31 lipca wieczorem (cena biletu w obie strony - 55 zł). Koszt całego pobytu z noclegiem podróżą i wyżywieniem to 236 zł.

Zgłoszenia przyjmowane są do 27 czerwca. Należy podać: imię i nazwisko, imię ojca, PESEL, nr i serię dowodu osobistego, e-mail. Zgłoszenia telefonicznie (606 302 531) lub na adres e-mail: ksherc@wp.pl.

Spotkanie organizacyjne, rozdanie identyfikatorów i niezbędne informacje dotyczące posługi podane zostaną po 15 lipca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama