Nowy numer 2/2021 Archiwum

Anima Urbis 2016

Hasło tegorocznej wieczorno-nocnej imprezy "Anima Urbis - Dusza Miasta" to: "Zaczęło się w Radomiu. Czerwiec '76". Tradycyjnie na to wydarzenie zaprasza Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" w Radomiu.

Radomska "Anima Urbis" to poszukiwanie magicznych, ciekawych i inspirujących miejsc w przestrzeni miejskiej, gdzie ukrywa się tytułowa dusza miasta, czyli jego specyfika, niepowtarzalny, unikatowy nastrój i klimat, charakterystyczny tylko dla Radomia. Na tych, którzy przyjmą zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu, czekają koncerty, projekcje filmów, wystawy oraz niespodzianki.

W związku z obchodami 40. rocznicy Radomskiego Czerwca '76 temat i miejsca nawiązywać będą do wydarzeń sprzed 40 lat. Stąd też tytuł imprezy "Zaczęło się w Radomiu. Czerwiec '76".

Impreza rozpoczyna się w sobotę 18 czerwca o 20.00 przed budynkiem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych przy ul. 25 Czerwca 68. Tu będą wyświetlane archiwalne filmy, a na nich Radom w czasach PRL. Temat pokazu to: "Partia przewodnią siłą...".

Około 20.30 - "Pust' wsiegda budiet sonce" - w muszli koncertowej w Parku im. Kościuszki można będzie posłuchać koncertu piosenek wykonywanych w latach 70., na Festiwalach Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze oraz Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu.

Około 21.15 - "Motylem jestem" - obok fontann przy ul. Żeromskiego koncert przebojów lat 70., pokaz mody z tamtych lat przygotowany przez studentów UTH, najlepsze skecze kabaretowe z okresu PRL.

Około 23.00 - "Chłopcy z placu Broni" - na placu przed stadionem przy ul. Narutowicza prezentacja aut i rowerów z czasów PRL, przypomnienie historii RKS Broń, inscenizacja Wyścigu Pokoju.

Około 24.00 - "Wyrwij murom..." - na placu przed dawnymi Zakładami Metalowymi przy ul. Przemysłowej prezentacja filmu o Radomskim Czerwcu '76. Później koncert połączonych radomskich chórów w hołdzie uczestnikom Czerwca '76 i twórcom KOR.

Wszystkie godziny "Anima Urbis", poza godziną rozpoczęcia imprezy, podawane są orientacyjnie. Po zakończeniu imprezy ok. 1.00 (19 czerwca) uczestników imprezy odwiozą bezpłatne autobusy w dwóch kierunkach - Gołębiów/Michałów i Ustronie/Południe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama