Nowy numer 28/2018 Archiwum

Wichury w rejonie radomskim

W godzinach południowych nad Radomiem przeszła nawałnica. Po południu rozchmurzyło się, ale nadal bardzo mocno wieje. Są straty i liczne interwencje służb.

Strażacy mieli bardzo dużo pracy w gminie Jastrzębia. Zatarasowana zwalonymi drzewami droga w okolicy Kozienic zmusiła służby do wyznaczenia objazdów. Tam także są przerwy w dostawie elektryczności, jako skutek zerwanych linii energetycznych. Na niektórych stacjach benzynowych, z powodu braku prądu, nie można było tankować samochodów. Silny wiatr uszkodził dachy na około 20 budynkach.

W Starej Woli Gołębiowskiej i w Radomiu zawalone drzewa zatarasowały i spowodowały utrudnienia w komunikacji miejskiej. Na cmentarzu prawosławnym w Radomiu na nagrobki zwalił się konar potężnego drzewa, który uszkodził także naczepę zaparkowanego za ogrodzeniem tira.

Do przerw w dostawie elektryczności doszło także w rejonie Skarżyska-Kamiennej. O ile nie dojdzie do kolejnych awarii, energetycy obiecują naprawę jeszcze dziś wieczorem.

  Strażacy mają pełne ręce roboty
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma