Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zabierz scholę do domu

Parafialna schola z Jastrzębi wydała swoją pierwszą płytę. Dochód z jej sprzedaży przeznaczony będzie na wsparcie wyjazdu scholanek na Światowe Dni Młodzieży.

Na płycie, która nosi tytuł „Śpiewając Panu...”, znalazło się 10 utworów. Wśród nich hymn Światowych Dni Młodzieży „Błogosławieni”. - Są tam też pieśni do Ducha Świętego, pieśni uwielbienia. Nie mogło zabraknąć naszego scholowego hymnu „Panie, my Twoje dzieci”. Chciałyśmy, żeby było coś do posłuchania na każdą okazję. W przygotowania i nagranie włożyłyśmy bardzo dużo pracy. Jesteśmy dumne z tej płyty. Zachęcam wszystkich do zakupu i do wspólnego śpiewania z nami w domach - mówi Karolina Tkaczyk, która prowadzi scholę.

Scholę w parafii pw. Zwiastowania NMP w Jastrzębi kilka lat temu założył ówczesny wikariusz ks. Piotr Popiel. - Od tego czasu dużo się zmieniło. Kiedyś było dużo dziewczyn, ale byli też chłopcy, którzy grali na gitarach. Teraz mamy w scholi około 20 dziewcząt. Na płycie gościnnie wystąpił Mikołaj Jóźwicki - wyjaśnia Karolina.

Scholanki zawsze śpiewają na Mszy św. o 10.00. Organizują ponadto apele, konkursy. - Zapewniają oprawę muzyczną wszelkich parafialnych akcji. Pomysł, żeby uwiecznić talenty scholanek na krążku, zrodził się z inspiracji słuchaczy, którzy podziwiali i chwalili ich występy. Ostatecznie okazało się, że nie jest to wcale takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Przy wsparciu lokalnych sponsorów udało się. Cieszymy się, że już możemy naszą scholę parafialną mieć na płycie i wziąć ją do domu. Każdy z nas może cieszyć się muzyką, która co tydzień rozbrzmiewa w naszym kościele - mówi wikariusz ks. Wojciech Prawda.

Wydana pod patronatem proboszcza ks. Grzegorza Stańczaka płyta nagrywana była w studiu Radia Plus Radom. - Spędziliśmy tam cały dzień. To była duża przygoda. Ludzie, którzy z nami ją nagrywali, byli bardzo mili - mówi Aleksandra Król.

Płyta rozprowadzana jest w kościele parafialnym. Dochód z jej sprzedaży przeznaczony będzie na wsparcie wyjazdu młodych na Światowe Dni Młodzieży.

Scholanki się tam wybierają. - Żałowałam, że nie widziałam na żywo Jana Pawła II. Żeby nie żałować po raz kolejny, wybieram się na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Taka okazja w gruncie rzeczy może się nie powtórzyć. W Krakowie będę przez tydzień. Będą też tam ludzie z całego świata. To będzie na pewno niezapomniane przeżycie – mówi Karolina.

Materiał zapowiadający płytę można obejrzeć na fanpage'u parafii Jastrzębia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama