Nowy numer 2/2021 Archiwum

Dyżurny konfesjonał

- Kapłani będą dyżurować według ustalonego porządku i czekać na penitentów, gotowi rozdawać Boże miłosierdzie - mówi bp Piotr Turzyński.

W czasie Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia w katedrze Opieki NMP w Radomiu jest stała możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Dyżury w konfesjonale podjęli księża z seminarium, kurii, Sądu Biskupiego, Duszpasterstwa Akademickiego, księża seniorzy oraz kapłani pracujący na parafiach.

W lipcu i sierpniu do spowiedzi będzie przystąpić od poniedziałku do soboty od 10.30 do 12.00 i od 16.00 do 17.30 oraz w czasie nabożeństw.

- Wakacyjny czas to piękny okres, kiedy jest odpoczynek, jakiś dystans do codzienności, trochę zmiana. Ale trzeba powiedzieć, że nie są to wakacje od natury ludzkiej, a ta zawsze objawia też i swoje słabości, i potrzebuje wsparcia. Dlatego w wakacje nie zawieszamy dyżurów w konfesjonale w katedrze, tym bardziej że jest to Rok Miłosierdzia. Kapłani będą dyżurować według ustalonego porządku i czekać na penitentów, gotowi rozdawać Boże miłosierdzie - mówi bp Turzyński.

Od września wraca dotychczasowy porządek spowiedzi, czyli od 9.00 do 12.00 i od 14.30 do 17.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama