Nowy numer 2/2021 Archiwum

Kolejny raz nauczyciele dziękują i proszą

To będzie już 79. Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Pierwszego dnia, już w najbliższy piątek, odbędzie się XV Ogólnopolskie Sympozjum Ewangelizacyjne. Drugiego dnia - wielkie spotkanie na Eucharystii.

Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę rozpoczęła się jeszcze w okresie II Rzeczypospolitej. Termin - tuż po zakończeniu roku szkolnego - zdaje się być bardzo dobry. - Za nauczycielami i wychowawcami kolejny trudny rok pracy dydaktycznej i wychowawczej. Za nimi też sprawy różnorodnych podsumowań związanych choćby z tzw. pracą papierową, która jest ważna, ale też i mocno absorbująca. Dobrze więc pojechać na Jasną Górę, do naszej duchowej stolicy, i podziękować, ale też poprosić o światło na nowy rok pracy. Ta pielgrzymka to także okazja do spotkania i wielkiej integracji nauczycieli i wychowawców, którzy w swojej pracy inspirują się wartościami chrześcijańskimi - zachęca bp Turzyński, krajowy duszpasterz nauczycieli i wychowawców.

- Pielgrzymka to dwa dni, a pierwszego odbywa się bardzo interesujące sympozjum ewangelizacyjne, któremu przyświeca motto: "Miłosierni jak Ojciec". Hasło nawiązuje do przeżywanego w Kościele Roku Miłosierdzia. Będą ciekawe wykłady, ale też osobiste świadectwa - zapowiada ks. Wojtyła, sekretarz Krajowego Biura ds. Duszpasterstwa Nauczycieli i Wychowawców.

Na Jasną Górę nauczyciele i wychowawcy przyjadą w zorganizowanych grupach. Ale organizatorzy zapraszają także tych, którzy zechcą przyjechać prywatnie. - Wszyscy zostaną przyjęci i dla każdego znajdzie się miejsce - zapewniają.

Program

1 lipca (piątek)

15.00 - XV Ogólnopolskie Sympozjum Ewangelizacyjne Nauczycieli i Wychowawców - patronat Instytutu Jana Pawła II KUL (aula o. Kordeckiego)

- Wprowadzenie: bp Piotr Turzyński

- Miłosierny ojciec i marnotrawny syn: analiza biblijna i psychopedagogiczna - ks. dr Marek Dziewiecki (WSD Radom)

- Miłosierdzie a wymagania - ks. dr Przemysław Góra (WSD Łódź)

- Panel dyskusyjny

- Miłosierdzie to imię Boga - świadectwa

21.00 - Apel Jasnogórski (kaplica Cudownego Obrazu)

- Nabożeństwo pokutne (bazylika jasnogórska)

23.00 - Eucharystia

2 lipca (sobota)

9.30 - Różaniec (jasnogórski szczyt)

- Relacja z sympozjum. List do polskich nauczycieli

10.45 - Miłosierdzie w misji współczesnego nauczyciela - ks. dr hab. Adam Maj COr (KUL)

11.30 - Koncert scholi "Chorus Angelorum" z Orońska (diecezja radomska)

12.00 - Eucharystia (przewodniczy bp Piotr Turzyński)

15.00 - Droga Krzyżowa (wały jasnogórskie)

16.00 - Nabożeństwo rozesłania (kaplica Cudownego Obrazu)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama