Nowy numer 3/2021 Archiwum

Pomysł na 15.00

To wydarzenie trzeba nie tylko przygotować, ale też solidnie "omodlić". Dlatego wolontariusze ŚDM z sekcji modlitewnej zapraszają codziennie aż do wtorku 19 lipca do katedry na 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Spotykają się w katedrze przed ołtarzem codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Są rozważania, śpiew i koronka. Spotkania trwa około kwadransa. - Biorę udział w tej modlitwie, bo chcę się jak najlepiej przygotować, a potem przeżyć Światowe Dni Młodzieży. Już jestem podekscytowana, że te dni są tak blisko. Oczywiście, jadę do Krakowa, a wcześniej będę uczestniczyła w Dniach w Diecezji - mówi wolontariuszka Kinga Jaworska. - Zapraszamy wszystkich do katedry, a jeśli jest to niemożliwe, to do duchowej łączności z nami i modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji ŚDM - dodają Natalia Szyszka i Monika Pięta, koleżanki Kingi.

- Modlimy się w intencji papieża Franciszka, za Światowe Dni Młodzieży, i te w diecezjach, i potem w Krakowie. Polecamy także pielgrzymów i tych, którzy ich przyjmą. Prosimy też za chorego abp. Zygmunta Zimowskiego - wyjaśnia Małgorzata Sar, katechetka, wolontariuszka i inicjatorka koronki za ŚDM.

Na koniec wszyscy odmawiają poniższą modlitwę:

Modlitwa w intencji Światowych Dni Młodzieży

Jezu Chryste, Ty powiedziałeś: „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie”. Prowadź nas, jak prowadziłeś swoich uczniów do Emaus, błogosław wszystkim młodym, którzy szczerze Ciebie szukają, udzielaj im swoich łask i przemieniaj ich serca.

Panie Jezu Chryste, prosimy Cię o dary Ducha Świętego, byśmy dobrze przygotowali się do przyjęcia pielgrzymów z całego świata, prosimy Cię o odwagę, ofiarność i wytrwałość. Niech ci, którzy przybędą do naszej wspólnoty, z nową siłą doświadczą prawdy o Twoim miłosierdziu.

Spraw, Panie, by Światowe Dni Młodzieży w naszej ojczyźnie stały się dla wszystkich czasem odnowienia wiary i doświadczenia żywego Kościoła.

Maryjo, Tobie zawierzamy czas przygotowania do Światowych Dni Młodzieży.

Matko Nowej Ewangelizacji, módl się za nami. Amen.

Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji ŚDM potrwa do wtorku 19 lipca   Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji ŚDM potrwa do wtorku 19 lipca
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama