GN 32/2018 Archiwum

Kondolencje papieża Franciszka

Po śmierci abp. Zygmunta Zimowskiego okolicznościowy list napisał Ojciec Święty.

Oto polski tekst papieskiej depeszy kondolencyjnej:

"Przewielebny Ksiądz Prałat Jean-Marie Mate Musivi Mupendawatu, sekretarz Papieskiej Rady Duszpasterstwa Pracowników Służby Zdrowia. Miasto Watykan.

Otrzymałem smutną wiadomość o śmierci Jego Ekscelencji Arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego, Przewodniczącego wspomnianej Papieskiej Rady, po długiej i bolesnej chorobie, którą przeżywał on w duchu wiary i świadectwa chrześcijańskiego. Pragnę wyrazić swój duchowy udział w żałobie, jaka dotknęła ten urząd i - wspominając Jego wielkoduszną posługę, pełnioną najpierw jako pasterz diecezji radomskiej, a następnie w Stolicy Apostolskiej - zanoszę gorące modlitwy w Jego intencji do Pana za Jego duszę, powierzając ją macierzyńskiemu wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Z tymi uczuciami proszę dla zmarłego Współpracownika o wieczną nagrodę, obiecaną wiernym sługom Ewangelii i chętnie udzielam Księdzu Prałatowi i współpracownikom Papieskiej Rady, jak również krewnym Zmarłego Arcybiskupa, pocieszającego błogosławieństwa apostolskiego.

Franciszek"

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma