Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wybierz się razem z nami!

- Pielgrzymka to czas refleksji, modlitwy i ofiary. Przypomina nam o tym, że całe życie człowieka jest pielgrzymowaniem do wyznaczonego przez Boga - Stwórcę celu - mówi bp Henryk Tomasik.

Już po raz 28. wyruszy na szlak Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. W tym roku pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec”.

- Temat ten harmonizuje z treścią Roku Miłosierdzia oraz nauczaniem ojca świętego Franciszka podczas XXXI Światowego Dnia Młodzieży Kraków - 2016. Będziemy także dziękować za sakrament chrztu świętego wspominając 1050. rocznicę Chrztu Polski. W duchu dziękczynienia za Boże Miłosierdzie będziemy modlić się o dar głębokiej wiary, której ważnym znakiem jest miłosierdzie rozumiane jako czynna pomoc okazywana potrzebującym - mówi ordynariusz.

Diecezjalna pielgrzymka składa się z 5 kolumn: 2 radomskich, opoczyńskiej, skarżyskiej i starachowickiej.

Radomskie kolumny na pielgrzymi szlak wyruszą 6 sierpnia. Mszy św. przy Wyższym Seminarium Duchownym o 9.30 przewodniczył będzie bp Henryk Tomasik.

Kolumny z Opoczna, Skarżyska-Kamiennej i Starachowic wyruszają 9 sierpnia.

Wszystkie kolumny spotykają się w Mstowie 13 sierpnia na Mszy św. o 8.15, a później już wspólnie przez Przeprośną Górkę udają się na Jasną Górę.

Do udziału w pielgrzymce zaprasza bp Tomasik.

- Dziękuję duszpasterzom oraz ich współpracownikom za przygotowanie naszej pielgrzymki na Jasną Górę. Zapraszam Was, drodzy Bracia i Siostry, a szczególnie młodzież, do udziału  w tych rekolekcjach w drodze. Wszystkich pątników proszę o tworzenie atmosfery braterskiej współpracy, o ducha rozmodlenia i ofiary, czego wyrazem będzie także strój harmonizujący z pokutnym charakterem pielgrzymki. Wszystkich proszę o modlitwę w intencji naszej Ojczyzny, szczególnie w intencji młodzieży, abyśmy byli wierni Chrystusowi i Jego Ewangelii. Na trud pielgrzymowania z serca błogosławię.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama