Nowy numer 4/2021 Archiwum

Gdzie kolejne ŚDM?

Noc dla pielgrzymów była krótka, bardzo głośna i pełna zabawy.

Pielgrzymi z Radomia z miejsca zakwaterowania w Pobiedniku Wielkim do Brzegów docierali sprawnie - odcinek około 11 km jechali autokarami, pozostałe siedem kilometrów pokonywali pieszo.

Noc dla pielgrzymów była krótka, bardzo głośna i pełna zabawy. Do 2.00 większość z nich nie spała.

- Po adoracji i Apelu Jasnogórskim był Koncert Uwielbienia było dużo dobrej muzyki. Wystąpiła też s. Cristina Scuccia (wygrała wokalny talent-show we Włoszech). Koncert zakończył się około 23.00, ale wszystko dokoła huczało w różnych językach. Jak podawała PAP, było nas tu 1,6 mln wiernych - mówi ks. Stanisław Piekielnik, administrator portalu diecezjalnego.

Najświętszy Sakrament wystawiony był w ołtarzu Donum Caritas et Pax (Dar Miłość i Pokój). Ołtarz jest trzecim z zaplanowanych 12, które będą rozsiane po całym świecie i przy których będzie trwała modlitwa o pokój.

Ten zostanie ustawiony w afrykańskim Centrum Modlitwy o Pokój w Yamoussoukro na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Pierwszy z nich został ustawiony w Jerozolimie w kaplicy IV stacji Drogi Krzyżowej, drugi - w Kazachstanie.

Budowa ołtarzy to idea realizowana przez Stowarzyszenie „Communità Regina Della Pace” w ramach projektu ”12 Gwiazd w Koronie Królowej Pokoju”. Ołtarz Donum Caritas et Pax peregrynował przez różne ośrodki, w ubiegłym roku w maju był ustawiony w Radomiu w kościele pw. Matki Bożej Królowej Świata przy ul. Grzybowskiej.

Ks. Stanisław mówi, że pielgrzymi spali niewiele, a były grupy, które nie spały z pewnością. To było święto radości młodych ludzi. Przez całą noc z różnych miejsc było słychać śpiew, w tym grup neokatechumenalnych.

Po siódmej rano ks. Stanisław był już w sektorze S dla kapłanów. - Przygotowujemy się do Mszy św. Jest właśnie wyświetlany film ze świadectwami o Chrzcie Świętym i dziś będzie chyba dużo na ten temat. Uczestnicy mają dostać szarfy, na których wypiszą swoją datę chrztu - mówi.

O 10.00 rozpocznie się ostatnie z centralnych wydarzeń - Msza Święta Posłania - którą celebrował będzie papież Franciszek. Ta Eucharystia to uroczyste podsumowanie ŚDM i kulminacyjny moment wszystkich spotkań.

W jego trakcie papież „posyła młodych na cały świat”. Na zakończenie, podczas modlitwy Anioł Pański, papież ogłosi miejsce i datę kolejnych Światowych Dni Młodzieży.

Każdy mógł być blisko papieża dzięki ustawionym telebimom   Każdy mógł być blisko papieża dzięki ustawionym telebimom
ks. Piotr Giemza

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama