GN 32/2018 Archiwum

Nowi prałaci w diecezji

Biskup Henryk Tomasik przekazał 7 księżom seniorom dekrety papieskie ogłaszające ich kapelanami Ojca Świętego.

Od dziś, zgodnie z wolą i decyzją papieża Franciszka, trzeba tytułować księdza: księże prałacie – mówił bp Henryk Tomasik, wręczając podczas Mszy św. dekrety otrzymane z Watykanu. Ordynariusz z papieskimi nominacjami odwiedził 7 parafii, wręczając dokumenty podczas liturgii sprawowanych przy obecności wiernych. Godnością prałata zostali wyróżnieni księża: Tadeusz Gębka, Eugeniusz Maj, Edmund Marcinkiewicz, Kazimierz Markowski, Aleksander Sikora, Stefan Szary i Zdzisław Wołos.

Ksiądz prał. Tadeusz Gębka jest rezydentem w parafii Solec nad Wisłą, gdzie od 1975 r. przez ponad 30 lat był proboszczem. Ks. prał. Eugeniusz Maj jest rezydentem w parafii Bardzice, gdzie od 1973 r. ponad 30 lat był proboszczem. Ks. prał. Edmund Marcinkiewicz jest rezydentem w parafii pw. św. Teresy w Radomiu. Do 1990 r. był proboszczem w Cerekwi. Ks. prał. Kazimierz Markowski jest rezydentem w parafii Przytyk, gdzie był proboszczem ponad 10 lat od 1993 roku. Ks. prał. Aleksander Sikora jest rezydentem w starachowickiej parafii pw. NSJ, gdzie od 1983 r. przez 30 lat był proboszczem. Ks. prał. Stefan Szary jest rezydentem w parafii Potworów, gdzie do 2004 r. był proboszczem niemal 20 lat. Ks. prał. Zdzisław Wołos jest rezydentem w parafii Jasionna, gdzie od 1976 r. był proboszczem ponad 30 lat.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma