GN 32/2018 Archiwum

Będą zmiany na lepsze

Dzięki realizacji projektu powstaną m.in. nowy, interaktywny portal dla mieszkańców i radnych Opoczna, zarówno w wersji komputerowej, jak również na urządzenia mobilne.

Projekt „Platforma Open Opoczno - samoobsługowy portal mieszkańca” o wartości 1 mln 311,1 tys. zł (kwota dofinansowania - ponad 906 tys. zł) uzyskał jedną z najwyższych wartości punktowych spośród wniosków z całego województwa.

We wniosku uwzględniono zmodernizowanie całej infrastruktury teleinformatycznej w Urzędzie Miejskim w Opocznie. - We wszystkich budynkach magistratu wykonana zostanie sieć teleinformatyczna z połączeniami światłowodowymi pomiędzy obiektami. Wymienione zostaną również serwery zarządzające pracą urzędu i aplikacjami oraz zostaną stworzone rozwiązania do połączenia z jednostkami organizacyjnymi gminy. W ramach realizacji projektu zakładany jest również mobilny terminal dla Straży Miejskiej, aby był szybszy dostęp do danych teleadresowych, a także innych danych wpływających na utrzymanie porządku i bezpieczeństwa w gminie Opoczno. W ramach projektu planowane jest stworzenie w urzędzie punktu potwierdzania profilu zaufanego dla mieszkańców, aby zwiększyć dostęp do internetowych usług publicznych - mówi Andrzej Śliwka, doradca burmistrza Opoczna ds. mediów.

Zarząd Województwa Łódzkiego, jako Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Łódzkiego na lata 2014–2020, wybrał do dofinansowania 17 projektów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma