Nowy numer 33/2018 Archiwum

Pozostawił ważne znaki

- Dzisiaj kierujemy do Pana Boga modlitwę błagalną, aby głoszona przez niego Ewangelia owocowała w sercach tych osób, które uczestniczyły we wspólnym uwielbieniu Pana Boga - mówił w homilii bp Henryk Tomasik.

W radomskiej katedrze została odprawiona Msza św. w 30. dzień po śmierci abp. Zimowskiego. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Tomasik. - Do dziękczynienia dzisiaj dołączamy modlitwę za śp. abp. Zygmunta. Natchniony autor Listu do Hebrajczyków zachęca: „Pamiętajcie o przełożonych, którzy głosili nam Boże słowo”. Pamiętamy, wspominając ten dzień, 30 dni od śmierci księdza arcybiskupa. Dzisiaj kierujemy do Pana Boga modlitwę błagalną, aby głoszona przez niego Ewangelia owocowała w sercach tych osób, które uczestniczyły we wspólnym uwielbieniu Pana Boga, we wspólnym realizowaniu zadań, które stają przed Kościołem radomskim - mówił biskup.

Ordynariusz przypomniał także, że abp Zimowski pozostawił ważne znaki swojego duszpasterzowania w diecezji. Jednym z nich jest charytatywny dom duszpasterski o imieniu „Emaus”. To pokazuje bardzo ważne założenie, aby to wszystko, co się dzieje w tym domu, co dzieje się w diecezji, służyło rozpoznaniu Chrystusa. A Chrystusa najpełniej poznajemy w tajemnicy Eucharystii. Uczniowie idący do Emaus nie rozpoznali Pana Jezusa. Rozpoznali Go dopiero przy łamaniu chleba. - Wspólnie dziś modlimy się, by dla wszystkich uczniów Chrystusa Eucharystia była tym szczególnym doświadczeniem bliskości Pana. Aby Eucharystia była i światłem, i siłą do tego, aby przyjąć radykalizm ewangeliczny i stanąć po stronie Chrystusa - zaznaczył ordynariusz.

Po Mszy św. bp Tomasik, kapłani i wierni stanęli przy grobie abp. Zimowskiego, aby wspólnie się pomodlić.

Abp Zimowski zmarł 12 lipca w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej. Został pochowany w radomskiej katedrze.

  Mszy św. w radomskiej katedrze przewodniczył bp Henryk Tomasik
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma