Nowy numer 28/2018 Archiwum

Dogonili pieszych

Największym problemem jest brak właściwej regeneracji w czasie przerw.

Tym razem na Jasną Górę pobiegło 46 osób. To weterani pielgrzymek biegowych, ale i debiutanci. Zanim wyruszyli na trasę, uczestniczyli w Mszy św. w kościele przy WSD w Radomiu. Eucharystii przewodniczył ks. Marek Pruszkowski. Ksiądz pobiegł razem z pielgrzymami i sprawował nad nimi opiekę duchową. To jego pierwsza taka pielgrzymka, ale sport nie jest mu obcy. Jest zapalonym rowerzystą.

– Biegniemy w systemie 15-minutowych zmian sztafetowych oraz odcinkami biegu wspólnego. Pierwsze dwa dni to intensywny bieg, pokonujemy prawie 200 km trasy. Jest to niełatwe wyzwanie, a największym problemem nie jest wcale pokonywanie odcinków biegowych, lecz brak właściwej regeneracji w czasie przerw. Dzień trzeci to około 20 km biegu, Msza św. w Mstowie, a stamtąd wspólnie z pieszą pielgrzymką wyruszamy do Częstochowy – mówi Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia „Biegiem Radom!” (organizatora), kierownik pielgrzymki.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma