Nowy numer 43/2020 Archiwum

Trzymamy kciuki za Bartosza

Radomianin Bartosz Utkowski wystartuje w Belgii w mistrzostwach świata juniorów do 18 lat w snookerze.

Bartosz Utkowski jest jednym z 9 zawodników powołanych przez Polski Związek Snookera do kadry Polski juniorów na mistrzostwa świata, które już dziś rozpoczynają się w belgijskim Mol. W imprezie weźmie światowa czołówka zawodników w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 18 i do lat 21.

- To duże wyzwanie. Tegoroczny turniej ma bardzo mocną obsadę, nawet jak na mistrzostwa świata. W poprzednich latach mistrzostwa też były, oczywiście, mocne, ale nie aż tak jak w tym roku - podkreśla Bartosz Utkowski. - Sukcesem dla mnie będzie samo wyjście z grupy. Na to po cichu liczę...

Bartosz startował już w wielkiej międzynarodowej imprezie. Grał w tym roku w mistrzostwach Europy juniorów. Wtedy wyszedł z grupy i odpadł dopiero w fazie pucharowej. W lipcu startował we Wrocławiu w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Letnich. Radomski snookerzysta cały czas robi postępy, uczy się techniki i nabiera doświadczenia.

Bartosz Utkowski ma 17 lat, jest uczniem IV Liceum Ogólnokształcącego im. Chałubińskiego. Grę w snookera trenuje już od kilku lat. Bierze udział w zgrupowaniach kadry Polski, trenuje w klubie w Konstancinie pod okiem trenera kadry oraz realizuje przygotowywane indywidualnie plany treningowe.

W Radomiu prowadzi szkółkę snookera w klubie Break 147. W rankingu krajowym, który prowadzi Polski Związek Snookera, Bartosz zajmuje 29. miejsce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama