Nowy numer 28/2018 Archiwum

Nie żyje ks. Stanisław Lachtara

Po ciężkiej chorobie w wieku 69 lat zmarł proboszcz parafii Stanisławice koło Kozienic.

Ks. Lachtara urodził się 27 sierpnia 1947 r. w Mszadli Starej, parafia Przyłęk koło Zwolenia. Święcenia kapłańskie przyjął 16 czerwca 1973 r. Pracował jako wikariusz w parafiach: Baćkowice, Kunów, Białaczów, Wierzbica, Ostrowiec Świętokrzyski (pw. NSJ), Starachowice (pw. Wszystkich Świętych), Radom (pw. św. Jana). Był proboszczem parafii Starachowice (pw. Niepokalanego Poczęcia NMP), Sołek koło Opoczna. Pracował jako rezydent w Jarosławicach, a w ostatnich latach był proboszczem w Stanisławicach koło Kozienic.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 14 września o 15.00 w parafii pw. św. Stanisława w Stanisławicach. Po Mszy św. przewiezienie ciała i pochowanie na cmentarzu w Kozienicach.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma