Nowy numer 2/2021 Archiwum

Charytatywna aukcja dla Miłosza

To będzie już druga edycja aukcji charytatywnej "Tworzyć, by pomagać". Licytowanych będzie około 60 prac artystów. Wystąpi orkiestra wojskowa. Wszystko dla chłopca chorego na SMA.

Miłosz ma 2,5 roku i od roku żyje z wyrokiem SMA, czyli rdzeniowym zanikiem mięśni.

To choroba genetyczna, nieuleczalna, postępująca i śmiertelna. W SMA obumierają neurony w rdzeniu  kręgowym odpowiedzialne za pracę mięśni całego ciała.

Powoduje to stopniowe zanikanie mięśni - najpierw kończyn dolnych, później górnych, a na końcu oddechowych.

- Miłosz nie chodzi i nigdy nie chodził samodzielnie. Niestety, od dłuższego czasu nie może się już podnieść do pozycji stojącej i bardzo dużo problemów sprawia mu podniesienie się do siadu - mówi Agata Wasilewska, mama chłopca.

- Postawiony, stoi ładnie i chętnie chodzi przy podparciu, co jest zasługą wielu godzin rehabilitacji. Jeździmy z nim dwa razy dziennie do specjalistów. Oprócz tego pracujemy w domu. Miłosz jeździ na basen, na masaże. Tylko dzięki tym ćwiczeniom i wyjazdom na turnusy rehabilitacyjne stan Miłoszka na dzień dzisiejszy jest zadowalający - opowiada pani Agata, i dziękuje organizatorom, że pomyśleli o jej rodzinie. 

Pieniądze z licytacji będą przeznaczone na rehabilitację i zaopatrzenie ortopedyczne Miłosza.

- Pierwszą edycję aukcji "Tworzyć By Pomagać" zorganizowaliśmy w ubiegłym roku. Poznałem wtedy wielu znakomitych ludzi. Gdyby nie radomscy artyści, imprezy by nie było. Jest bardzo dużo potrzebujących. Chcemy im pomagać. To główny cel imprezy. Mam nadzieję, że będzie się rozwijała - mówi Jan Kutkowski, pomysłodawca wydarzenia.

W ubiegłym roku dochód z aukcji pozwolił wesprzeć dwoje dzieci.

- W ubiegłym roku wystawiliśmy 39 różnych dzieł. Wszystkie te pracy były sprzedawane. Liczę, że w tym roku wspólnie powtórzymy sukces - mówi Beata Drozdowska, dyrektor „Łaźni”.

Tym razem organizatorzy planują wystawić na licytację 60 prac nie tylko radomskich artystów plastyków. Będą tam też dzieła Józefa Panfila czy prof. Karola Badyny, który jest autorem rzeźby bp. Edwarda Materskiego w radomskiej katedrze.

Aukcja charytatywna odbędzie się 1 października o godz. 18 w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu.

W programie koncert Orkiestry Wojskowej w Radomiu pod dyrekcją kapitana Sławomira Ćwieka.

Wstęp tylko za okazaniem zaproszeń. Można je otrzymać w siedzibie Caritas (Radom, ul. Kościelna 5), w „Łaźni” (Radom, ul. Żeromskiego 56).

Mamy zaproszenia dla naszych Czytelników. Otrzyma je siedem pierwszych osób, które zadzwonią pod numer 666 830 809.

- Gorąco zapraszamy wszystkich koneserów sztuki. Spotkajmy się. Jest to niepowtarzalna okazja, by w jednym miejscu spotkać tylu artystów - mówi ks. Robert Kowalski, dyrektor diecezjalnej Caritas.

Szczegóły i reprodukcje prac aukcyjnych na: www.facebook.com/events/1779112729000545.

Organizatorzy: Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria „Łaźnia” - dyrektor Beata Drozdowska, Fundacja „Zagraj w zielone” - Michał Byzdra, Jan Kutkowski oraz Caritas Diecezji Radomskiej - dyrektor ks. Robert Kowalski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama