Nowy numer 25/2018 Archiwum

Internetem i anonimowo

Na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu dostępna jest zakładka: "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa". Można tam anonimowo informować o zagrożeniach czy niebezpieczeństwach.

Zgłoszenie trwa kilkanaście sekund. Po wejściu na stronę http://kwp.radom.pl/ trzeba otworzyć znajdującą się po prawej stronie zakładkę: "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa".

Po wejściu należy wybrać: "Dodaj zgłoszenie", klikając na czerwone kółko z plusem w lewym dolnym rogu strony.

Otworzy się podstrona z 25 rodzajami zagrożeń. Należy wybrać to, które jest zgłaszane. Potem zgłaszający zostanie poproszony o wskazanie na mapie miejsca, gdzie dzieje się coś złego.

Zgłoszenie trafia na policję i tam jest przetwarzane.

Dzięki mapie możliwe będzie bardziej efektywne rozmieszczenie patroli. Wśród zgłaszanych kategorii są np.: akty wandalizmu, dzikie wysypiska śmieci, nielegalne rajdy samochodowe, spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym czy nieprawidłowe parkowanie.

Jednocześnie Policja informuje, że aby zapobiec nadużyciom systemu, zgłoszenia możliwe są raz na 24 godziny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma