Nowy numer 3/2021 Archiwum

Diecezjalna Pielgrzymka Rodziny Różańcowej

Po raz 9. odbędzie się Pielgrzymka Rodziny Różańcowej Diecezji Radomskiej do sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole.

Do udziału w pielgrzymce, która odbędzie się 1 października, ks. Szymon Mucha, kustosz sanktuarium i krajowy moderator Żywego Różańca, zaprasza wszystkich, którzy należą do rodziny różańcowej. - Jest to nasze spotkanie formacyjne, które nakreśla program duchowy na kolejny rok naszej pracy. Przeżywając 1050. rocznicę chrztu Polski, chcemy na nowo odczytać słowa sługi Bożego Augusta Hlonda: „Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą i pokutą, wielką miłością bliźniego i Różańcem”- mówi ks. Mucha.

Spotkanie, bez względu na pogodę, odbędzie się na pl. Różańcowym przy ołtarzu polowym. Kustosz zachęca, by pielgrzymi zabrali ze sobą krzesła turystyczne. - Proszę o informację, ile osób się wybiera i zgłaszanie grup najpóźniej do 27 września. Będzie to dla mnie ułatwieniem organizacyjnym (szymmuch@wp.pl, tel. 509 742 553 lub parafialny 48/621 51 35).

Podobnie, jak w roku ubiegłym, podczas spotkania zostaną wyróżnione osoby, które w tym toku przeżywają jubileusz 25-lecia i 50-lecia obecności w Żywym Różańcu lub pełnienia funkcji zelatora. - Proszę o przesłanie ich danych najpóźniej do poniedziałku 26 września. Należy podać imię, nazwisko i adres, zaznaczyć, czy będą na tym spotkaniu oraz jaki jubileusz obchodzą - mówi kustosz.

Na spotkaniu będą siostry loretanki, u których będzie można kupić Ceremoniał Żywego Różańca, odznaki, legitymacje Żywego Różańca, statut, księgi Żywego Różańca, tajemniczki, rozważania różańcowe na każdy dzień roku, książki religijne i zaprenumerować „Różaniec” po promocyjnej cenie.

Na miejscu będzie też czynna mała gastronomia, a tam będzie można skosztować potraw z grilla, kawy, herbaty i „zupy wysokolskiej”.

Program:

9.30 - Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP,

10.00 - powitanie pielgrzymów, ks. Szymon Mucha. Słowo od redakcji miesięcznika „Różaniec”,

10.15 - Różaniec (możliwość skorzystania z sakramentu pokuty),

11.00 - konferencja formacyjna, ks. prał. Edward Poniewierski, kanclerz kurii,

11.30 - „Na polską nutę”, występ zespołu ludowego,

12.00 - Msza św., przewodniczy bp Henryk Tomasik,

14.00 -  koncert pieśni maryjnych,

14.45 - spotkanie informacyjne, krajowy moderator ŻR,

15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama