Nowy numer 2/2021 Archiwum

Policja zbroi się w Radomiu

Fabryka Broni "Łucznik" - Radom Sp. z o.o. i Komenda Główna Policji zawarły kontrakt na dostawę 1000 szt. pistoletów samopowtarzalnych P99 kaliber 9 x 19 mm parabellum. Umowa ma być zrealizowana do końca listopada br. Jej wartość to ponad 1,6 mln zł.

O walorach pistoletu opowiada Hanna Węglewska, rzecznik prasowy Polskiej Grupy Zbrojeniowej. - Pistolet samopowtarzalny P99, kal. 9 x 19 mm parabellum przeznaczony jest zarówno dla policji oraz innych służb mundurowych, jak i do ochrony osobistej. To nowoczesna broń, wyróżniająca się nie tylko ergonomią, ale również niezawodnością działania. Pistolet można bezpiecznie nosić z nabojem w komorze nabojowej, co zapewnia możliwość natychmiastowego oddania pierwszego strzału. P99 jest dostosowany dla strzelców prawo i leworęcznych. Wykonany jest z polimeru i posiada możliwość zamontowania oświetlenia taktycznego lub laserowego wskaźnika celu.

- Fabryka Broni dysponuje najwyższej jakości bronią dedykowaną służbom mundurowym. Umowa z Komendą Główną Policji jest kolejnym zawartym w niedługim czasie kontraktem na P99. Naszym atutem i tym, co przyciąga klientów, jest najwyższa jakość i niezawodność oferowanych przez nas produktów. Polscy funkcjonariusze dobrze znają naszą broń. Warto przypomnieć, że pierwsze radomskie pistolety samopowtarzalne P99 trafiły do polskiej Policji już w 2001 roku - mówi Adam Suliga, prezes zarządu Fabryki Broni.

- Pistolety P99 to nowoczesna broń, która stanowi podstawowe wyposażenie polskich policjantów. Dzisiejszy kontrakt jest kolejnym etapem doposażenia funkcjonariuszy w nowe egzemplarze dobrze znanej nam broni. Realizacja dostawy pozwoli na wycofanie ze służby kolejnych jednostek przestarzałej technologicznie broni P64 i P83 - mówi insp. dr Małgorzata Borowik, dyrektor Biura Logistyki Policji.

Oprócz polskiej Policji w P99 wyposażone są służby mundurowe Straży Granicznej, Służby Celnej i Służby Więziennej. Właścicielem licencji P99 jest firma Carl Walther GmbH, z którą Fabryka Broni współpracuje od 1998 roku.

P99 to nowoczesny samopowtarzalny pistolet wykonany z polimeru, dostosowany dla strzelców prawo i leworęcznych   P99 to nowoczesny samopowtarzalny pistolet wykonany z polimeru, dostosowany dla strzelców prawo i leworęcznych
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama