Nowy numer 2/2021 Archiwum

Radomianie wyróżnieni przez Caritas Polska

Mariusz i Tadeusz Fogiel, właściciele radomskiej Piekarni Fogiel & Fogiel, zostali wyróżnieni na dorocznej gali Ubi Caritas, nagrody przyznawanej za wrażliwość na potrzeby ubogich w Polsce i czynny udział w dziełach charytatywnych.

Braci nominowała Caritas Diecezji Radomskiej. - Piekarnia Fogiel & Fogiel od wielu lat współpracuje na rzecz potrzebujących. Chleb przez nich pieczony przekazywany jest systematycznie do jadłodajni dla ubogich i Akademii Młodych. Także okazjonalnie, gdy zachodzi potrzeba, przekazują chleb, wspierając nasze akcje - mówi ks. Robert Kowalski, dyrektor radomskiej Caritas.

Jednocześnie dodaje: - Żona Tadeusza, młodszego z braci, powiedziała mi, że jest przekonana o tym, że mimo wszystko łatwiej być po stronie pomagającego, niż tego, który potrzebuje pomocy. Foglowie zadeklarowali, że w miarę możliwości zawsze będą stali po stronie potrzebujących. Ubogim pomagali już ich rodzice. To są ludzie wierzący, którzy potrafią się dzielić się tym, co posiadają. Jestem im wdzięczny za wszelką pomoc.

13. Gala Ubi Caritas odbyła się w warszawskim Teatrze Kamienica. Nagrody i wyróżnienia wręczał ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

Nagroda przyznawana jest tym, którzy włączają się w działalność Caritas i pomagają w codziennej służbie na rzecz ubogich i potrzebujących. Nagroda jest wręczana w trzech kategoriach: darczyńca, świadectwo, współpraca.

Wyróżnienie dla radomskich piekarzy zostało przyznane w kategorii darczyńca. Fogiel & Fogiel tradycje piekarnicze kultywuje od 106 lat. Przez ponad wiek kolejne pokolenia właścicieli pielęgnowały wartości, które do dziś obecne są w zakładzie: dbałość o jakość wyrobów, uczciwość i pomaganie innym. Obecnie produkowane jest tam ponad 100 rodzajów pieczywa, co pozwala najbardziej wymagającemu konsumentowi znaleźć coś dla siebie. Stale rozwijana jest sieć sklepów firmowych.  Piekarnia Fogiel & Fogiel nadal inwestuje w najnowsze rozwiązania technologiczne. Jednym z ostatnich nabytków jest technologia coolrising pozwalająca rozdzielić proces formowania od wypieku bez mrożenia ciasta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama