Nowy numer 43/2020 Archiwum

Chcemy być świadkami miłosierdzia

W najbliższą niedzielę, 9 października pod hasłem "Jan Paweł II - bądźcie świadkami miłosierdzia" odbędzie się XVI Dzień Papieski. Przed kościołami wolontariusze będą zbierać datki na rzecz programu stypendialnego Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Uczniowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariatu przy PSP nr 32 w Radomiu już dziś zbierali pieniądze na stypendia dla stypendystów fundacji, która nazywana jest żywym pomnikiem św. Jana Pawła II.

- Kwestowaliśmy na Targowisku Korej przy ul. Wernera, na placu Jagiellońskim i przed kościołem garnizonowym. Co roku zaczynamy naszą działalność wolontariacką od kwesty publicznej. Jest z nami absolwent naszej szkoły Maciek, który był w wolontariacie i teraz też z nami działa - mówi Ewa Mężyk, opiekunka szkolnego wolontariatu, która w diecezji radomskiej opiekuje się również stypendystami Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Wolontariusze kwestowali też w szkole.

- Staramy się być świadkami miłosierdzia. Przygotowaliśmy kartki z uczynkami miłosierdzia  względem ciała oraz względem duszy i wytycznymi, jak je wypełniać. Np. "Strapionych pocieszać" i obok taka myśl: "Uśmiechaj się do ludzi na ulicach". Tam są konkretne zadania do wykonania, które są dla nas realne. Kartki będziemy rozdawać w szkole. Chcemy, żeby trafiły i do uczniów, i do ich rodziców - mówi E. Mężyk.

Młodzi wolontariusze chętnie angażują się też w inne zbiórki i akcje, np. Szlachetną Paczkę czy wspieranie hospicjów.

- Chcemy ich uczyć otwartości na potrzeby drugiego człowieka. Kiedyś próbowaliśmy nadać takie hasło wolontariatowi: „Widzę i pomagam”. Chodziło nam o wyobraźnię miłosierdzia, o której mówił Jan Paweł II. Problem trzeba najpierw dostrzec i zainteresować się nim, dopiero potem można pomóc.

Kwestę na rzecz stypendystów w poniedziałek, 10 października od 14.00 do 15.30 przed kościołem garnizonowym w Radomiu będą prowadzić uczniowie PSP nr 34. Oprócz tego będą czytali fragmenty nauczania Jana Pawła II i śpiewali piosenki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama