Nowy numer 43/2020 Archiwum

Gdzie i o której na cmentarz?

Poniżej, po prezentacji Radomia, w porządku alfabetycznym podajemy informacje o godzinach nabożeństw sprawowanych 1 listopada w uroczystość Wszystkich Świętych oraz 2 listopada we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych w największych miejscowościach i na największych cmentarzach w diecezji. Informujemy też o ewentualnych zmianach ruchu.

Radom

Cmentarz rzymskokatolicki przy ul. Limanowskiego i Dębowej

1 listopada

14.30 - modlitwa wypominkowa za zmarłych pochowanych na cmentarzu w minionym roku (od listopada 2014 do października 2015).

15.00 - Msza św. (od strony ul. Limanowskiego).

2 listopada

12.00 - Modlitwa wypominkowa i Msza św. za zmarłych (od strony ul. Limanowskiego; możliwość uzyskania odpustu i ofiarowania go za zmarłych).

13.00 - Procesja i modlitwa za zamarłych.

3-7 listopada

12.00 - Modlitwa wypominkowa i Msza św. za zmarłych (od strony ul. Limanowskiego; możliwość uzyskania odpustu i ofiarowania go za zmarłych)

Do końca 1 listopada nie można przejechać u. Limanowskiego od skrzyżowania z ulicą Maratońską do ul. Tytoniowej. Na Borkach, w okolicy cmentarza zamknięte będą też ulice Chopina, Obrońców, Kurpiowska, Ordona, Kujawska i Hutnicza. Zakaz wjazdu nie będzie dotyczył tylko mieszkańców tych ulic. Ulica Dębowa od Limanowskiego do parkingu będzie drogą jednokierunkową.

Cmentarz Komunalny na Firleju

1 listopada

14.30 - Procesja od bramy cmentarza.

15.00 - Msza św.

2 listopada

14.30 - Procesja od bramy cmentarza.

15.00 - Msza św.

Na ten cmentarz prywatnym samochodem dojedziemy tylko od ul. Warszawskiej, w przeciwną stronę pojadą autobusy. W okolicy cmentarza zakaz ruchu będzie wprowadzony na odcinku ul. Aleksandrowicza od szpitala na Józefowie do ul. Warszawskiej. Tą drogą będą mogły jeździć wyłącznie autobusy miejskie lub karetki pogotowia ratunkowego! Zakaz ruchu, oprócz pojazdów mieszkańców posesji, będzie obowiązywał też na całej ul. Gombrowicza.

Cmentarz prawosławny (ul. Warszawska)

1 listopada

13.00 - Procesja ekumeniczna z modlitwami za zmarłych.

Na ul. Warszawskiej miejsca postojowe będą na terenie Automobilklubu.

Białobrzegi

1 listopada

10.30 - Msza św. na cmentarzu komunalnym.

12.00 - Msza św. na cmentarzu parafialnym.

Cerekiew

1 listopada

11.30 - procesja z kościoła na cmentarz, a na nim modlitwa za zmarłych przy 5 stacjach. Na zakończenie Msza św. w kaplicy cmentarnej.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama