Nowy numer 44/2020 Archiwum

Święto szkoły

To był szczególny dzień dla społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sławnie.

W Święcie Szkoły udział wzięły zaproszone delegacje wraz z pocztami sztandarowymi z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Mroczkowie Gościnnym oraz Ochotniczej Straży Pożarnej ze Sławna i Olszowca. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sławnie, którą odprawił proboszcz ks. kan. Adam Stępień. Po nabożeństwie wszyscy zebrani udali się pod pomnik Ojca Świętego, gdzie złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze. Następnie pochód, ze sztandarami na czele, udał się do szkoły.

Uroczystą akademię rozpoczęło przemówienie dyrektor Marzenny Skowrońskiej. Wśród zaproszonych gości byli: Halina Biskup, kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Sportu, radni Danuta Bogusławska i Michał Dziubałtowski oraz sołtysi, przedstawiciele jednostek OSP i rodzice.

Uczniowie z klasy VI zaprezentowali inscenizację słowno-muzyczną, przygotowaną pod kierunkiem Anny Mazur i Doroty Michalskiej. Obchody Święta Szkoły zostały poprzedzone udziałem uczniów w XVI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę, zorganizowanej przez Justynę Ambroziak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama