Nowy numer 28/2018 Archiwum

Dni Opieki rozpoczęli dziennikarze

W skarżyskim sanktuarium MB Ostrobramskiej rozpoczęła się nowenna przed odpustem ku czci Matki Miłosierdzia.

Przez kolejne Dni Opieki do sanktuarium przybywają przedstawiciele różnych grup, stowarzyszeń i organizacji. Jako pierwsi w kaplicy, jedynej w Polsce wiernej kopii wileńskiej Ostrej Bramy, stawili się pracownicy mediów.

Po Mszy św. sprawowanej przed koronowanym wizerunkiem Matki Miłosierdzia obecni odmówili Koronkę do Bożego miłosierdzia i akt zawierzenia.

Na konferencji prasowej ks. prał. Jerzy Karbownik, kustosz sanktuarium, omówił program nowenny.

- Jak i w poprzednich latach, ulicami naszego miasta przejdzie Procesja zawierzenia. W sobotę 12 listopada o 17.00 poprowadzi ją bp Piotr Turzyński. 15 listopada o 10.00 rozpocznie się sympozjum pt. „Czyniący miłosierdzie”. Kulminacyjnym punktem tych wydarzeń będzie odpust ku czci Matki Bożej Ostrobramskiej z udziałem abp. Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego. Będzie on przewodniczył Mszy św. 16 listopada o 18.00. Włączamy się także w zbiórkę darów żywnościowych i ubrań dla wiernych z archidiecezji lwowskiej. Prosił o to abp. Mokrzycki - zapowiada kustosz.

Ważnym wydarzeniem Dni Opieki będzie celebra w poniedziałek o 18.00.

- Tego dnia odbędzie się zakończenie Roku Miłosierdzia i Wieczystej Adoracji. W dzień i w nocy wierni modlili się przez ponad 7,7 tys. godzin. Z inicjatywy Rycerzy Kolumba będą zbierane także datki za zakup inkubatora dla miejscowego szpitala. Na ten cel potrzeba ok. 50 tys. zł. Będzie to owoc Roku Miłosierdzia - mówi ks. Karbownik.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma