Nowy numer 28/2018 Archiwum

Już można się rejestrować

Zbliża się 23. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. W diecezji eliminacje odbędą się w grudniu w Radomiu i Lipsku nad Wisłą. Zgłoszenia - do 26 listopada.

W Radomiu w ubiegłorocznych eliminacjach do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie rywalizowało 111 uczestników. Dwa zespoły odniosły sukces w finale. W kategorii "zespoły regionalne i folklorystyczne" wyróżnienie otrzymał zespół Małe Four M ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy, a drugie miejsce zdobył zespół Kielecczyzna ze Stąporkowa.

Jak podkreśla ks. Piotr Pilśniak, dyrektor festiwalu, przegląd ma służyć przede wszystkim krzewieniu tradycji śpiewu najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. - To one tworzą również historię naszego narodu na przestrzeni wieków i lat. Dlatego, organizując konkurs, pragniemy kultywować te przepiękne tradycje śpiewu kolęd i pastorałek, ale nade wszystko służyć wykonawcom, którzy w tym roku wystąpią w 36 ośrodkach eliminacyjnych w Polsce i na Ukrainie oraz na Białorusi - tłumaczy.

W festiwalu mogą brać udział amatorzy (w tym uczniowie i absolwenci szkół muzycznych I stopnia) - soliści i duety, chóry, schole parafialne, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne oraz grupy ludowe w różnych kategoriach wiekowych.

Eliminacje w diecezji odbywają się w dwóch miejscach. W Radomiu organizuje je 14-18 grudnia Fundacja "Radomskie Spotkania z Kolędami i Pastorałkami pod hasłem »W hołdzie ks. bp. Janowi Chrapkowi«" (ul. Komandosów 2/62). Drugim miejscem jest Lipsko nad Wisłą. Lipskie Centrum Kultury (Rynek 2) zaprasza chętnych 16 grudnia.

Zgłoszenia przyjmowane są do 26 listopada. Szczegóły i możliwość rejestracji na stronie festiwalu: www.mfkip.pl.

Zwycięzcy z poszczególnych ośrodków eliminacyjnych zostaną zaproszeni 12-14 stycznia 2017 r. na przesłuchania finałowe do Będzina. Zwieńczeniem festiwalu będzie koncert galowy połączony z ogłoszeniem listy laureatów, który odbędzie się 15 stycznia i będzie transmitowany na żywo przez internet.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma