Jubileusz 25-lecia Zespołu Domowej Opieki Hospicyjnej im. św. Józefa w Radomiu.
Jedno z pierwszych podziękowań otrzymała też Ewa Ways, która z tym dziełem związana jest od początku jego istnienia. - Pod koniec lat 80. pojawiały się w katolickich wydawnictwach informacje na temat hospicjów w Polsce oraz świadectwa wolontariuszy. Pomyślałam, że w Radomiu też coś takiego jest. Od Jana Rejczaka dowiedziałam się, że jest lekarka, która tym tematem się interesuje. Ona skierowała mnie do ks. Klimińskiego - opowiada Ewa Ways.
Takie były początki radomskiego hospicjum. Grupa wolontariuszek spotkała się też z ks. Dutkiewiczem, były na praktycznych lekcjach w Gdańsku, kontaktowały się z prof. Jackiem Łuczakiem w Poznaniu i innymi hospicjami. W Radomiu pierwsza wizyta hospicyjnego zespołu u chorej odbyła się 21 listopada 1991 roku. Przy jej łóżku stanęły Teresa Urban, Jadwiga Kiepiela i Ewa Ways. Lekarz, który był na tej wizycie, powiedział, że chora będzie żyła dwa tygodnie. Żyła rok bez dwóch tygodni.
Radomskie hospicjum powoli się rozwijało. - Po dwóch latach przełożeni przenieśli ks. Klimińskiego do Warszawy. Wtedy z nieba nam spadł ks. Stanisław Makarewicz, który był dyrektorem Caritas i zgodził się przyjąć nasz zespół jako agendę Catritas Diecezji Radomskiej. On uratował naszą grupę. Udostępnił nam też plebanię przy kościele na Idalinie, gdzie był proboszczem - wspomina pani Ewa.
Od września 2000 roku siedzibą Zespołu Domowej Opieki Hospicyjnej im. św. Józefa stała się Caritas Diecezji Radomskiej przy ul. Kościelnej 5. Zespół opiera się wyłącznie na wolontariacie. Z uwagi na brak lekarza istnieje stała współpraca z Poradnią Opieki Paliatywnej i Hospicjum przy ul. 1905 Roku. Obecnie zespół hospicyjny liczy 12 osób. Wolontariusze systematycznie uczestniczą w szkoleniach medyczno-pielęgnacyjnych w Częstochowie. Corocznie odbywa się w Radomiu Ogólnopolska Konferencja Wolontariatu Hospicyjnego, organizowana przez Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu, a od 2008 roku odbywają się Dni Formacyjno-Szkoleniowe w sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Ponadto Caritas organizuje dla wolontariuszy dni skupienia i rekolekcje oraz Msze św. dla wolontariuszy i rodzin osieroconych.