Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nowy diecezjalny asystent KSM

Na tę funkcję przez bp. Henryka Tomasika został mianowany ks. Grzegorz Łabądź, wikariusz parafii Suchedniów.

Duszpasterz ma 39 lat, pochodzi z parafii Skórkowice (dekanat żarnowski). Święcenia kapłańskie przyjął w 2006 r. Po raz pierwszy z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży zetknął się, pracując jako wikariusz w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Radomiu (os. Firlej). Potem pracował z młodzieżą w kolejnych parafiach w Pionkach i Suchedniowie.

- Młodzi są w stanie uczynić wielkie rzeczy, tylko trzeba im zaufać. Pokazały to Światowe Dni Młodzieży. Jako stowarzyszenie jesteśmy zorganizowani. Potrzebny jest tylko element ludzki, który sprawi, że to, co jest na papierze, przeniesie się na realizację w codziennym życiu. KSM to przede wszystkim służba drugiemu człowiekowi. Znam młodych, którzy poświęcają swój czas niepełnosprawnym. Ludzie, którzy mają fundament wiary, mogą wiele wnieść do Kościoła, a przede wszystkim cieszyć się młodością. Nie musimy być akcyjni, ale możemy żyć radością i nadzieją - mówi ks. Łabądź.

W pracy w KSM duszpasterz akcentuje formację patriotyczną. Organizował także Świętokrzyski Turniej Halowej Piłki Nożnej Ministrantów. W Suchedniowie zaprasza młodych na piesze rajdy po województwie świętokrzyskim. Na deskach miejscowego ośrodka kultury młodzi przedstawili trzy sztuki teatralne.

Ks. Łabądź mówi, że doświadczenia zdobyte w czasie 10-letniej pracy duszpasterskiej pozwalają mu z nadzieją patrzeć na posługę w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży. Liczy również na współpracę z prezesami parafialnych oddziałów KSM, jak również z duszpasterzami. Obecnie w diecezji radomskiej działa 15 kół parafialnych Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, które zrzesza ok. 250 młodych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama