GN 28/2018 Archiwum

Placówka numer trzy

Radomska Caritas otworzyła kolejną wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Nowa placówka znajduje się w domu parafialnym w Drzewicy, w tzw. starej organistówce.

By wypożyczyć sprzęt, trzeba zadzwonić pod numer 722 307 673 lub 691 054 440. - To telefony mój i mojej żony. Odbierzemy i ustalimy szczegóły. Oboje chcemy pomagać i zdecydowaliśmy, że będziemy dyspozycyjni. Razem z nami chce to robić również grono osób działających w Parafialnym Zespole Caritas. W razie jakiejś potrzeby jesteśmy też w stałym kontakcie z diecezjalną centralą Caritas - zapewnia Andrzej Reguła, prezes PZC.

Do tej pory Caritas prowadziła dwie wypożyczalnie - jedną w Radomiu przy ul. Kościelnej 5 (diecezjalna centrala Caritas, os. Glinice) i drugą w Starachowicach przy parafii pw. MB Nieustającej Pomocy, ul. Pastwiska 21 (os. Wanacja). - Że taka placówka jest potrzebna w zachodniej części diecezji i tu, u nas, w samej Drzewicy, świadczy to, że zanim oficjalnie otworzyliśmy tę wypożyczalnię, już przekazaliśmy dwa sprzęty potrzebującym - mówi ks. Adam Płuciennik, proboszcz parafii w Drzewicy. - Taki punkt jest tu bardzo potrzebny. Cieszymy się, że udało się go zorganizować. Działa w budynku parafialnym, tzw. dawnej organistówce. Nie powstałby, gdyby nie zaangażowanie osób działających w naszym parafialnym zespole Caritas. Bardzo im dziękuję.

- W każdej z naszych placówek zasada jest prosta: wypożyczanie sprzętu jest nieodpłatne. Pobieramy jedynie kaucję, którą zwracamy przy jego zwrocie. Co pół roku prosimy o informację, czy sprzęt nadal jest w użyciu. A ten sprzęt to kule, balkoniki, ale też specjalistyczne łóżka i koncentratory tlenu - informuje ks. Damian Drabikowski, wicedyrektor radomskiej Caritas.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma