Nowy numer 3/2021 Archiwum

Świetlny tunel w Radomiu

- To nasza bożonarodzeniowo-noworoczna dekoracja - powiedział tuż po uruchomieniu iluminacji prezydent Radosław Witkowski.

Świetlne iluminacje od lat rozświetlają centralny deptak Radomia. W tym roku jej nowym elementem jest tunel. Ma 100 m długości i stanął na odcinku ul. Żeromskiego, między ul. Moniuszki a Mickiewicza. Na jego uruchomienie przybyły istne tłumy radomian, wielu w mikołajowych czapkach.

- To nasza bożonarodzeniowo-noworoczna dekoracja. W tym roku udało nam się wygospodarować pieniądze i zrealizować oryginalny produkt. Mam nadzieję, że będzie cieszył radomian i stanowił promocję naszego miasta w Polsce. Miasta rywalizują na iluminację świąteczną i mieszkańcy rywalizują między sobą, które miasto jest piękniejsze. Dziś możemy powiedzieć, że Radom jest piękny codziennie, ale w tym okresie świątecznym jest najpiękniejszy - mówił prezydent.

Uruchomieniu świetlnej iluminacji towarzyszył koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Grandioso"   Uruchomieniu świetlnej iluminacji towarzyszył koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Grandioso"
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

Oprócz tunelu w centrum Radomia zabłysło 10 km światełek i wiele innych ozdób. Podobnie, jak w poprzednich latach, miasto ozdobiły girlandy zawieszone na drzewach, ponad 100 ozdób wykonanych z węża świetlnego oraz kilka przewieszek zamontowanych nad ulicami. Na ulicy Żeromskiego stanęły też już figury świetlne, w tym anioł, fontanna oraz Mikołaj w saniach z reniferami.

Poza deptakiem świetlne ozdoby pojawiły się również na ulicach Traugutta, Niedziałkowskiego, Focha, Malczewskiego, Kelles-Krauza, Kościuszki i na placu Jagiellońskim. Dodatkowo u zbiegu ulic Traugutta i Narutowicza staje 10-metrowa choinka.

100-metrowy tunel stanął na deptaku przy ul. Żeromskiego, między ul. Moniuszki a Mickiewicza   100-metrowy tunel stanął na deptaku przy ul. Żeromskiego, między ul. Moniuszki a Mickiewicza
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama