Nowy numer 20/2024 Archiwum

Każde małżeństwo jest do uratowania

"Kryzys w małżeństwie - szansą na lepsze jutro!". To tytuł spotkania, na które zaprasza parafia pw. św. Brata Alberta w Radomiu.

Spotkanie poprowadzą Sylwia i Zdzisław Mamlowie, członkowie Wspólnoty "Sychar". Charyzmat tej wspólnoty zawiera się w zdaniu: "Każde sakramentalne małżeństwo jest do uratowania".

- Jednym z celów prezentacji Wspólnoty "Sychar" jest ukazanie wielu form wsparcia dla osób przeżywających poważne problemy małżeńskie. Zapraszamy wszystkich, którym zależy na przezwyciężeniu kryzysu i wytrwaniu w przysiędze małżeńskiej - zaprasza ks. Daniel Glibowski, wikariusz prafii.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 17 grudnia o 17.00 w sali domu parafialnego parafii pw. św. Brata Alberta w Radomiu (ul. Armii Ludowej 4, os. Prędocinek). Będzie można podczas niego kupić książkę pt. "Ile jest warta twoja obrączka?".

Charyzmatem Wspólnoty Trudnych Małżeństw "Sychar" jest dążenie jej członków do uzdrowienia sakramentalnego małżeństwa, które przeżywa kryzys. - Współpracując z Jezusem Chrystusem, w każdej sytuacji, nawet po ludzku sądząc beznadziejnej, możliwe jest odrodzenie małżeństwa. Dla Boga bowiem nie ma rzeczy niemożliwych. Prawda o mocy sakramentu oznacza, że nawet jeśli małżonkowie nie potrafią ze sobą być i odchodzą w stan separacji, czyli oddzielnego mieszkania, to ich małżeństwo, sakramentalne przymierze małżonków z Bogiem, trwa nadal. Sakrament małżeństwa jest darem Boga, który daje małżonkom siłę odtwarzania wspólnoty małżeńskiej właściwie w każdej sytuacji - mówią animatorzy wspólnoty.

Wspólnotę Trudnych Małżeństw "Sychar" założyli sakramentalni małżonkowie. Współzałożycielem jest ks. Jan Pałyga SAC. 14 marca 2012 r. Episkopat Polski mianował krajowym duszpasterzem wspólnoty ks. Pawła Dubowika, kapłana pracującego w Nysie. O działalności wspólnoty na: www.sychar.org.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy