Nowy numer 3/2021 Archiwum

Parlament był tu jednogłośny

Na wieczorze opłatkowym spotkali się członkowie i sympatycy Stowarzyszenia "Środowisko Inicjatywa".

Grupa zaczęła się tworzyć w 1999 r., gdy w Radomiu upadła większość zakładów pracy, a bezrobocie było jednym z najwyższych w Polsce. - Nie chodziło nam o politykę jako taką. Cały czas chodziło nam o człowieka, o integrację środowisk, o wspólne działania na rzecz poprawy sytuacji mieszkańców Radomia - mówi Lucyna Wiśniewska, prezes stowarzyszenia.

Członkowie i sympatycy Inicjatywy realizujący te zadania na różnych polach spotkali się w PG nr 10 na dorocznym wieczorze opłatkowym.

- Jest to taki szczególny czas. Zbliżają się wyjątkowe, rodzinne Święta. Ja mam zawsze wrażenie, jakby teraz niebo przybliżyło się trochę do ziemi. Tak wiele dzieje się wokół w polityce i w naszym życiu. Życzę państwu zdrowia, radości i pokoju i spokojnych dni w rodzinnym gronie. Dziękuję za cały rok pracy, za różne inicjatywy, jak nasze białe niedziele, konferencje. Jeśli Bóg pozwoli, będziemy działać nadal - powiedziała prezes.

Za pracę Inicjatywy dziękował także bp Henryk Tomasik, a składając życzenia, powiedział: - Zbawiający Bóg jest mały, bliski i konkretny. Tę prawdę przypomniał papież Franciszek na Jasnej Górze. Ta prawda o takim Bogu objawia się szczególnie w tajemnicy Bożego Narodzenia. Spełniły się oczekiwania wielu pokoleń, spełniły się słowa proroków. Spełnił się Boży plan: Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami. Składając życzenia, chcę Państwu podziękować za podejmowane prace na chwałę Pana Boga, dla drugiego człowieka i dla Kościoła.

Mówiąc o pracy dla Kościoła ordynariusz wspomniał tegoroczne Światowe Dni Młodzieży, bo i tutaj Inicjatywa była także zaangażowana. - W różny sposób uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu. Światowe Dni Młodzieży były pięknym wyznaniem wiary, jak mówił św. Jan Paweł II, ikoną młodego pielgrzymującego Kościoła. W parlamencie stało się coś wyjątkowego podczas tej kadencji. Specustawę o ŚDM poparli wszyscy posłowie, nie było nawet jednego głosu wstrzymującego się. ŚDM pokazał piękna Polskę, dobrych ludzi, naszą pobożność, kulturę, gościnność i kuchnię. Szanowni państwo, niech Chrystus, który jest światłem, rozpromienia wszystkie drogi. On, który jest mocą, niech dodaje sił, abyśmy wszyscy kształtowali siebie i środowisko w duchu Ewangelii, aby Bóg był uwielbiony, On, który jest mały, bliski i konkretny.

Członkowie i sympatycy Inicjatywy spotkali się w PG nr 10   Członkowie i sympatycy Inicjatywy spotkali się w PG nr 10
Z lewej Lucyna Wiśniewska
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama