Nowy numer 33/2018 Archiwum

Roraty ze śniadaniem

Dzieci dostawały bułki, owoce i herbatę. Potem z opiekunem szły do szkoły.

Rycerze Kolumba z Rady 14004, działającej przy parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu (os. Kaptur), zorganizowali śniadania dla dzieci uczestniczących w Roratach. Na tych porannych Mszach św. dzieci z wykonanymi przez siebie lampionami procesyjnie odprowadzały celebransa przed ołtarz. Aktywnie uczestniczyły w przygotowanej dla nich katechezie. Po Eucharystii Rycerze Kolumba zapraszali je do sali rycerskiej. Tam czekało na nie śniadanie – słodka bułka, gorąca herbata i owoce. Po posiłku uczniowie wraz z opiekunem szli na zajęcia do pobliskiej szkoły.

– Pieniądze na śniadania dla dzieci zdobyliśmy, organizując zbiórkę makulatury. Ogłosiliśmy ją wśród rodzin parafii. Zbędne opakowania papierowe i foliowe rycerze odbierali też ze sklepów i dyskontów. Dotychczas bracia sprzedali już 3 tony makulatury. Akcja trwa nadal. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do współpracy – mówi Andrzej Trzosek, Wielki Rycerz Rady 14004 Rycerzy Kolumba.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma