Nowy numer 28/2018 Archiwum

Wtedy bardziej jesteśmy Polakami

Żaden kraj nie ma ich tylu. Są ich całe setki.

By podczas zmagań na najwyższym poziomie zabrzmiały jak najpiękniej, dbają organizatorzy diecezjalnych eliminacji. Mowa o Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. W naszej diecezji odbyły się one w Lipsku nad Wisłą i w Radomiu. – To coś niezwykłego i pięknego, że kolędujemy, bo wtedy bardziej jesteśmy Polakami. Nasze kolędy i pastorałki są bez wątpienia jednymi z najpiękniejszych na świecie. Jeśli postaramy się o to, by młodzi garnęli się do kolęd, nasz kraj będzie krajem młodego pokolenia.

Dziękuję organizatorom, że od tylu lat dbają o przygotowanie tego konkursu – mówiła Danuta Błażejczyk, piosenkarka, a zarazem prezes Stowarzyszenia „Apetyt na kulturę”. Artystka wzięła udział w gali zwycięzców festiwalu, jaka odbyła się w sali koncertowej Urzędu Miejskiego w Radomiu. Podczas koncertu wystąpiło 12 wykonawców, wyłonionych spośród ponad 70 solistów i zespołów, którzy przystąpili do eliminacji. Najlepsi powalczą o laury w Będzinie, gdzie odbędzie się finał międzynarodowego konkursu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma