GN 3/2021 Archiwum

Nowa nekropolia

W Opocznie przy ul. Rolnej bp Henryk Tomasik poświęcił trzeci cmentarz.

Cmentarz zajmuje w chwili obecnej powierzchnię 0,7 ha, ale już trwają starania o jego powiększenie. - Dwa cmentarze, które funkcjonują w mieście, już się zapełniły. W związku z tym Rada Miejska jeszcze w poprzedniej kadencji podjęła decyzję o wykupie gruntu i budowie nowego. Na ten moment nowa nekropolia ma 554 miejsca na pochówki w 7 kwaterach, ale już czynimy starania, aby cmentarz powiększyć. Trwa wykup gruntów. Cmentarz jest ogrodzony i oświetlony. Został postawiony krzyż, a teren poświęcił bp Henryk Tomasik - mówi Tomasz Łuczkowski, sekretarz miasta.

W uroczystości poświęcenia uczestniczyli ks. kan. Jan Serszyński, dziekan opoczyński, ks. Leszek Sokół, proboszcz parafii pw. MB Królowej Polski, oraz przedstawiciele władz samorządowych na czele z burmistrzem Rafałem Kądzielą i Wiesławem Wołkiewiczem, przewodniczącym Rady Miejskiej.

- W Opocznie do tej pory funkcjonowały dwa cmentarze - parafialny przy ul. Moniuszki oraz komunalny przy ul. Granicznej. Nowa nekropolia również będzie cmentarzem komunalnym, a zarząd będzie sprawować Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Opocznie - informuje Andrzej Śliwka, doradca burmistrza Opoczna ds. mediów i PR.

Nad cmentarzem góruje kilkumetrowy krzyż   Nad cmentarzem góruje kilkumetrowy krzyż
Archiwum UM w Opocznie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama