Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Mali kolędnicy misyjni

Także w tym roku uczniowie ZSP z podradomskiej Wsoli włączyli się w sąsiedniej Wielogórze w akcję kolędowania na rzecz pomocy misjom.

- Pomimo siarczystego mrozu mali misjonarze z dużym zaangażowaniem głosili w domach Dobrą Nowinę. Mieszkańcy przyjmowali gości bardzo serdecznie, częstowali słodyczami i składali ofiary na misje. Próby z dziećmi odbywały się w czasie przerwy bożonarodzeniowej w kościele św. Franciszka w Wielogórze. 6 stycznia w czasie Mszy św. odbyło się uroczyste błogosławieństwo i rozesłanie kolędników - opowiada Jolanta Guzińska, katechetka w ZSP we Wsoli.

W tym roku kolędowali: Julia Gryz i Małgorzata Guzińska z VI a, Szymon Sułkowski z II b, Karolek Sułkowski, Franciszek Religa z III b, Krzyś Porzyczka z IV a, Urszula Religa ze Szkoły Muzycznej w Radomiu i Maciej Gryz z PG nr 3 w Radomiu. Opiekunami małych misjonarzy byli: Bogdan Gryz, Agata Sułkowska, Paweł Religa i Jolanta Guzińska.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma