Nowy numer 33/2018 Archiwum

Fundacja "Jaskółki.pl" w Radomiu

Wychodzą naprzeciw tym, którzy cierpią po stracie osoby najbliższej sercu.

Założyciele Fundacji „Jaskółki.pl”, działającej od 2015 roku, to adw. Dariusz Adamczyk i jego żona Anna. Pani Anna pełni funkcję prezesa, jej mąż jest przewodniczącym rady fundacji. - Nasz zamysł był taki, żeby pomagać osobom, które straciły najbliższego członka rodziny. Stan po stracie jest bardzo trudny. Następuje m.in. dezorganizacja dotychczasowego trybu życia, obciążenie psychiczne, nieradzenie sobie ze sprawami rodzinnymi. Kolejna kwestia to sprawy związane z formalnościami, które w tym czasie trzeba załatwić - mówi D. Adamczyk.

Realizowany w ubiegłym roku przez fundację projekt „Po stracie”, współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych ASOS 2014-2020, skierowany był do wdów i wdowców powyżej 60. roku życia. Uczestniczące w nim osoby zostały otoczone opieką psychologa, terapeuty, otrzymały pomoc prawną, wysłuchały prelekcji na temat zdrowia i przeszły kurs komputerowy. Były zajęcia rekreacyjne na basenie i w klubie fitness oraz wyjazdy turystyczne.

Spotkania odbywały się w domu parafialnym przy kościele pw. NSJ na Glinicach i w Klubie Seniora przy ul. Sienkiewicza. Projekt się już zakończył, ale fundacja nadal skupia osoby potrzebujące wsparcia. Obecnie prowadzi działalność pozaprojektową, finansowaną z przeprowadzonych zbiórek publicznych.

Założyciele fundacji chcą w jak największym zakresie swoją działalność oprzeć na współpracy z wolontariuszami. Stąd zaproszenie do współpracy skierowane do wszystkich, którzy chcą pomagać innym i mają w sobie dużą dawkę pozytywnej energii. To również ukłon w stronę tych osób, które zechcą podzielić się swoimi umiejętnościami.

„Zapraszamy do współpracy młodzież mającą za sobą stratę bliskiej osoby, aby również w ramach działań wolontaryjnych zechciała otoczyć opieką i wsparciem młodszych podopiecznych fundacji, a także pomogła im odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą i nawiązania współpracy. W przypadku pytań służymy fachową pomocą” - można przeczytać na stronie internetowej fundacji.

- Jesteśmy otwarci na osoby, które tej naszej pomocy potrzebują, i na te, które tę pomoc chcą ofiarować. Naszą działalność wspierają już wolontariusze radomskich szkół z PG nr 13, PSP nr 29, Zespołu Szkół Budowlanych i LO im. T. Chałubińskiego - podsumowuje D. Adamczyk.

Informacje na temat fundacji oraz harmonogram zajęć na: fundacja-jaskolki.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma