Nowy numer 33/2018 Archiwum

Pomijana sekcja WOŚP

Orkiestra zagrała z całą mocą. Tłumy wiwatowały, bo niemal każdy miał w niej swój udział. Emocje sięgały zenitu. A obok tego jest jakieś smutne przemilczenie.

W relacjach ktoś, ryzykując wiele, skoczył na bungee. Ktoś inny zanurzył się w lodowatej wodzie. Znani i lubiani przekazali jakieś gadżety, które zostaną przekazane na licytację. Trwa jubileuszowy, 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy stara się dać z siebie coś na maksa. Cel jest przecież szczytny. I tego nie sposób negować, bo i po co?

Dużo pozytywnego szumu. I słusznie. Sam mam w domu nalepkę z serduszkiem, jaką otrzymałem po złożeniu datku na orkiestrę.

Co rusz w ciągu dnia włączałem telewizyjny kanał, który relacjonuje jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ekranie pojawiają się osoby, instytucje, grupy i stowarzyszenia. Istny szał jedności ponad wszelkimi podziałami.

Ale obok tego były moje dziennikarskie obowiązki, które wyciągnęły mnie tego dnia z mieszkania. Jadę więc do centrum miasta. Wracając, postanawiam zrobić mały objazd po Radomiu. Odwiedzam kilka z kościołów. Wszędzie spotykam wolontariuszy WOŚP, którzy czekają pod świątyniami na wiernych wychodzących z Mszy św. Będą wśród nich kwestować. A wierni będą wrzucać datki do puszek. I tak się dzieje.

Moje pytanie jest do bólu proste: dlaczego w medialnych przekazach nie ma o tym mowy? Jeśli ta orkiestra jest tak wielką społeczną harmonią, to czemu jakoś wstydliwie pomija się w jej kształcie tę jej sekcję, która nie skakała na bungee i nie zanurzała się w lodowatej wodzie, ale zagrała, dając swoje datki po wyjściu z Mszy?

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • Miner
    16.01.2017 09:02
    Tak samo można zadać pytanie, dlaczego na główniej stronie gościa nie ma nic o WOSP? Aby zmienić ten kraj na lepsze trzeba zacząć od siebie.
    doceń 10
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma